Zdobywaj szczyty i pokonaj swoje słabości! 11 maja pasjonaci górskiej wspinaczki będą mieli niezwykłą okazję, by zdobyć najwyższy szczyt świata w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

W sobotę, 11 maja, na Górce Środulskiej w Sosnowcu odbędzie się druga edycja wyjątkowego wydarzenia sportowego, które dla wielu stanowić będzie niewątpliwą próbę sił. Każdy jej uczestnik będzie mógł zdobyć Rysy, Mont Blanc, Lhotse czy Mount Everest. Zawodnicy mają do pokonania pętlę o długości 500 metrów.

Everest w Sosnowcu – fot. Facebook/Everest w Sosnowcu
Everest w Sosnowcu – fot. Facebook/Everest w Sosnowcu

Biuro zawodów w dniu imprezy czynne będzie od godziny 6:00, natomiast wspinaczkę rozpocząć będzie można o godzinie 8:00. Na zdobycie Everestu zawodnicy będą mieli 10 godzin, a na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal. W ramach limitu czasowego uczestnik zdobywa tyle szczytów, na ile pozwoli mu kondycja.

Celem wydarzenia jest aktywna promocja sportów ekstremalnych i klasycznych, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, wspieranie działalności turystyczno-krajoznawczej oraz przeciwdziałanie uzależnieniom wśród młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Sportów Ekstremalnych.

„Na góry wchodzi się nie po to, by zdobywać szczyty, ale po to, by pokonywać własne słabości” – tym hasłem kierować się będą uczestnicy sobotniej wyprawy. Każdy z nich będzie miał do pokonania nie tylko wybrany dystans, ale także własne słabości.

Everest w Sosnowcu - fot. MC
Everest w Sosnowcu – fot. MC

Równolegle odbywać się będzie także wydarzenie dedykowane najmłodszym, czyli Everest Junior. Dzieci będą mogły sprawdzić swoje możliwości i zdobywać górskie szczyty na małym stoku Górki Środulskiej.