21 marca w Kopalni Kultury w Czeladzi już po raz trzeci odbędzie się Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza.

Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza to konferencja, która odbędzie się 21 marca w Kopalni Kultury w Czeladzi. Organizatorem wydarzenia jest Zagłębiowski Alarm Smogowy.

Konferencja będzie świetną okazją do rozmowy o tym, jak walczyć ze smogiem, który coraz bardziej daje się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Przypomnijmy, że tylko w 2017 roku normy pyłu zawieszonego w powietrzu były w Zagłębiu przekroczone nawet o ponad siedemset procent. Te dane dają wiele do myślenia, nie tylko samorządowcom, którzy w miarę możliwości próbują walczyć ze smogiem. W ostatnich tygodniach swój program stworzył rząd. Powołał też pełnomocnika ds. walki ze smogiem.

– Podczas konferencji, wraz z zaproszonymi prelegentami i ekspertami, omówimy stan powietrza w miastach Zagłębia Dąbrowskiego oraz jego wpływ na zdrowie. Przedstawimy obecne i planowane działania dla poprawy stanu powietrza w regionie – wyjaśnia Rafał Psik z Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego.

Głównym wydarzeniem konferencji będzie tzw. panel prezydencki przeprowadzony w formie debaty. W panelu wezmą udział: Zbigniew Szaleniec (burmistrz Czeladzi), Rafał Adamczyk (zastępca prezydenta Będzina), Damian Rutkowski (zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej), Rafał Adamczyk (burmistrz Sławkowa), Jeremiasz Świerzawski (zastępca prezydenta Sosnowca) oraz marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Konferencja w Kopalni Kultury w Czeladzi rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 15.00. Panel prezydencki zaplanowano na godz. 11.00. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy regionu.

Partnerem prasowym wydarzenia jest Tygodnik Twoje Zagłębie.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

      • Ale teraz chyba tyle właśnie wynosi? Max. 500 zł… Gdyby wlepiali po 5000-10000 zł za palenie śmieci i wywalanie np. opon do lasu, to być może nie tylko oddychalibyśmy czystszym powietrzem, ale i cieszylibyśmy się wolną od śmieci okolicą. A ci od budżetu nie musieli by kombinować, jak tu wycisnąć z nas kolejne podatki na pińcet+.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here