Trwa modernizacja Parku Grabek w Czeladzi. To jednak nie koniec zmian. Władze miasta podjęły decyzję, że jeszcze w tym roku odnowiona zostanie widownia amfiteatru.

Trwa rewitalizacja Parku Grabek w Czeladzi. Jak już pisaliśmy wielokrotnie, zakres prac jest bardzo duży – odtworzenie zalewu, remont otaczających go alejek, budowa strumyków i wodnej kaskady oraz oświetlenie całego parku nowymi lampami ledowymi – to tylko niektóre elementy pierwszego etapu inwestycji, która ma być gotowa do końca września.

Pozostałe elementy remontu parku, czyli odnowienie pozostałych alejek i widowni amfiteatru, miały być realizowane w kolejnych latach. To już jednak nieaktualne. Burmistrz Zbigniew Szaleniec podjął decyzję, że wszystko zostanie zrobione jeszcze w tym roku.

– Przedstawiłem już moją propozycję realizacji tego zadania oraz zabezpieczenia środków finansowych na ten cel Komisji Finansowo-Budżetowej naszej Rady Miejskiej. Poza jednym radnym, wszyscy opowiedzieli za tym, aby remont całego Grabka, łącznie z amfiteatrem, zrealizować w tym roku – przekazał Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że już w 2017 roku czeladzka muszla koncertowa przeszła mały lifting.

Czy Czeladź to bezpieczne miasto?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here