Trwa modernizacja Parku Grabek w Czeladzi. To jednak nie koniec zmian. Władze miasta podjęły decyzję, że jeszcze w tym roku odnowiona zostanie widownia amfiteatru.

Trwa rewitalizacja Parku Grabek w Czeladzi. Jak już pisaliśmy wielokrotnie, zakres prac jest bardzo duży – odtworzenie zalewu, remont otaczających go alejek, budowa strumyków i wodnej kaskady oraz oświetlenie całego parku nowymi lampami ledowymi – to tylko niektóre elementy pierwszego etapu inwestycji, która ma być gotowa do końca września.

Pozostałe elementy remontu parku, czyli odnowienie pozostałych alejek i widowni amfiteatru, miały być realizowane w kolejnych latach. To już jednak nieaktualne. Burmistrz Zbigniew Szaleniec podjął decyzję, że wszystko zostanie zrobione jeszcze w tym roku.

– Przedstawiłem już moją propozycję realizacji tego zadania oraz zabezpieczenia środków finansowych na ten cel Komisji Finansowo-Budżetowej naszej Rady Miejskiej. Poza jednym radnym, wszyscy opowiedzieli za tym, aby remont całego Grabka, łącznie z amfiteatrem, zrealizować w tym roku – przekazał Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że już w 2017 roku czeladzka muszla koncertowa przeszła mały lifting.

Czy Czeladź to bezpieczne miasto?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...