Licytacje, koncerty i dużo dobrej zabawy – tak w Zagłębiu Dąbrowskim wyglądał 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy pokazali wielkie serce i hojnie wrzucali datki do puszek.

Niedziela, 13 stycznia była bardzo gorącym dniem. Wszystko za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już 27. raz rozpaliła Polaków i otworzyła ich serca. Nie inaczej było w miastach Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie jak zwykle nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy hojnie wrzucali datki.

Akcja, której znakiem rozpoznawczym jest czerwone serduszko, pokazała jak wielkie serce mają Zagłębiacy. Wszystkich połączył wspólny cel – pomoc najmłodszym. Przypomnijmy, że w tym roku zbierano środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W wielu miejscach naszego regionu odbyły się imprezy towarzyszące, wśród których znalazły się występy muzyczne i taneczne, licytacje niezwykłych przedmiotów i wydarzeń, kulig, gra miejska, bieg popularyzujący walkę z cukrzycą, energetyzująca zumba czy morsowanie.

Zwieńczeniem imprezy było „światełko do nieba”, które w tym roku było w nowej odsłonie. W wielu miastach, m.in. w Sosnowcu, odbyło się ono bez hałasu sztucznych ogni.

Tegorocznym celem fundacji jest pozyskanie funduszy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Szczytny cel akcji, poświęcenie wolontariuszy oraz niewątpliwy wkład fundacji Jurka Owsiaka sprawiły, że dzięki dotychczasowym zbiórkom na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło już kilkadziesiąt tysięcy urządzeń medycznych, które ratują życie oraz zdrowie dzieci. W sumie, w ciągu 27 lat grania Orkiestry udało się już zebrać miliard złotych!

– Szanowni państwo, rodacy, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie: miliard złotych, to jest nasza pomoc w ciągu tych 27 lat, a może i będzie więcej – ogłosił szef WOŚP.

Z roku na rok padają kolejne rekordy w wysokości zebranych pieniędzy. Jak będzie w tym roku? Końcowy wynik tegorocznej zbiórki poznamy 8 marca.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here