Park na osiedlu Juliusz w Sosnowcu zyska patrona. Teren u zbiegu ulic Spadochroniarzy, Minerów i Czołgistów ma nosić imię Włodzimierza Mazura, legendy Zagłębia Sosnowiec.

W lipcu ubiegłego roku na ścianie bloku przy ulicy Obrońców Westerplatte 2a w sosnowieckiej dzielnicy Juliusz odsłonięto tablicę upamiętniającą przedwcześnie zmarłą legendę Zagłębia Sosnowiec Włodzimierza Mazura, który przed laty mieszkał w tym budynku. Zabiegali o to mieszkańcy Juliusza w ramach budżetu obywatelskiego.

Teraz sąsiadujący z blokiem Włodzimierza Mazura niewielki park ma zostać nazwany jego imieniem. Projekt uchwały w tej sprawie został już pozytywnie zaopiniowany przez komisję rozwoju miasta i ochrony środowiska. Ostateczną decyzję podejmą radni na styczniowej sesji Rady Miejskiej.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Włodzimierza Mazura – fot. UM Sosnowiec
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Włodzimierza Mazura – fot. UM Sosnowiec

Włodzimierz Mazur w barwach Zagłębia Sosnowiec rozegrał 289 spotkań, zdobył 80 bramek, wywalczył 2 Puchary Polski. Został królem strzelców ekstraklasy, reprezentował Polskę w meczach międzynarodowych, w tym na Mistrzostwach Świata w Argentynie. Łącznie z orłem na piersi rozegrał 23 mecze i zdobył 3 bramki.

– Zawsze bardzo miło wspominam tego zawodnika. Był to najwybitniejszy piłkarz tego klubu, zresztą nie tylko Zagłębia, gdyż grał również w reprezentacji. Serce mi się kraje, gdy tylko pomyślę, w jak młodym wieku zmarł – wspomina były piłkarz i trener Zagłębia, Józef Gałeczka.

O byłym graczu sosnowieckiego Zagłębia wiedzą także najmłodsi kibice klubu ze Stadionu Ludowego. Od czterech lat jest on bowiem patronem Akademii Zagłębia, w której trenuje blisko pół tysiąca młodych adeptów piłki nożnej. Dodatkowo co roku odbywają się także Halowe Mistrzostwa Zagłębia im. Włodzimierza Mazura.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here