Rozgniewamy pieszy zaatakował kierowcę przejeżdżającego samochodu, który jego zdaniem nie zachował się odpowiednio na drodze.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 stycznia po godz. 19:00 przy ulicy Jagiellońskiej w Sosnowcu. Kierujący samochodem dostawczym marki fiat dojeżdżając do przejścia dla pieszych zwolnił, aby przepuścić oczekującego na przejście pieszego. Ten jednak odsunął się i zrezygnował z przejścia, aby kilka metrów dalej zaatakować stojącego na światłach kierowcę fiata.

Mężczyzna podbiegł do samochodu i wybił w nim szybę twierdząc, że kierowca samochodu dostawczego miał obowiązek ustąpić mu pierwszeństwa, a tego nie uczynił. Między mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie mężczyzna, który wybił szybę zaczął uciekać. Zaskoczony kierowca porzucił swój pojazd na środku skrzyżowania, żeby dogonić sprawcę napaści.

Na miejsce wezwano policję, która nie tylko musiała udrożnić ruch w miejscu zdarzenia, ale także pogodzić zwaśnionych mężczyzn, co okazało się nie lada wyzwaniem.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod numerem alarmowym 112.