Rok 2018 z całą pewnością należał do Bartosza Zawadzkiego. Młody sosnowiczanin w wielu zawodach stawał na podium i godnie reprezentował swoje rodzinne miasto.

Bartosz Zawadzki z Sosnowca ma za sobą niezwykle udany rok. – Rok 2018 był dla mnie wyjątkowym rokiem pod wieloma względami. Odwiedziłem wiele wspaniałych miejsc, m.in. Abu Dhabi czy Las Vegas. Awansowałem na brązowy pas oraz zacząłem się spełniać w roli trenera. Z roku na rok czuję się coraz pewniej oraz widzę, że moje wysiłki nie idą na marne – powiedział nam.

Występy Bartosza Zawadzkiego w 2018 roku: Europe Continental Uaejjf (złoto), Netherlands National Pro Uaejjf (dwa złota i srebro), Mistrzostwa Polski no-gi (złoto), Grand Slam London Uaejjf (brąz), ACB European Championship (brąz), Roma Open IBJJF (srebro), Mistrzostwach Polski Ne-Waza (złoto), Abu Dhabi Worild Pro Championship (srebro), Las Vegas Summer IBJJF (brąz), Las Vegas Summer no-gi IBJJF (złoto), Puchar Polski no-gi (złoto), Mistrzostwa Polski BJJ (złoto i srebro), Mistrzostwa Świata Ne-Waza (srebro), Dublin OPEN IBJJF (złoto o brąz), Dublin OPEN no-gi IBJJF (srebro).

Wszystkie medale Bartosz Zawadzki dedykuje swojej rodzinie, która cały czas go wspiera. – Duże podziękowania należą się mojemu tacie, za bezustanne wsparcie, a także moim sponsorom, czyli firmie Untamed oraz Sport Transfer za zaufanie i pomoc w przygotowaniach – podkreśla Bartosz Zawadzki.

Bartosz Zawadzki nie zwalnia tempa i w przyszłym roku również planuje realizować swoje sportowe pasje. – W nowym roku planuję coś dużego, ale na razie nie chcę zdradzać szczegółów – mówi. – W styczniu moje zmagania rozpocznę od Mistrzostw Europy w Lizbonie – dodaje.

Kim jest Bartosz Zawadzki?

Bartosz Zawadzki - fot. SWD
Bartosz Zawadzki – fot. SWD

Bartosz Zawadzki brazylijskie ju-jitsu trenuje od ponad sześciu lat, a jego przygoda z tym sportem zaczęła się całkowicie przypadkowo. – Będąc małym chłopcem, miałem problemy z tuszą. Zawsze miałem nieco za dużo ciałka i w gimnazjum postanowiłem coś z tym faktem zrobić – wspomina Bartosz. – W internecie zauważyłem ogłoszenie o BJJ. Wtedy myślałem, że to MMA, więc poszedłem na pierwszy trening. Początkowo nie podobało mi się, ale dałem sobie trochę czasu i jak się później okazało, była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Dziś nie wyobrażam sobie dnia bez treningu – dodaje.

Bartosz Zawadzki trenuje w Gracie Barra Sosnowiec, a jego trenerem jest Maciej Polok – czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu, mistrz świata w ne-waza oraz grapplingu. – Jest to osoba, dzięki której ciągle się rozwijam, która zawsze stara się dać każdemu zawodnikowi jak najwięcej – zachwala zawodnik.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here