Od 1 stycznia sosnowiecka straż miejska ma nowego komendanta. Jest nim 47-letni Ireneusz Kosielski.

47-letni Ireneusz Kosielski od 1 stycznia 2018 roku jest nowym komendantem Straży Miejskiej w Sosnowcu. Zastąpił na tym stanowisku 60-letniego Zbigniewa Krupę, którego kilka miesięcy temu odwołał prezydent Arkadiusz Chęciński.

– Od dłuższego czasu mówiłem, że potencjał straży miejskiej i ludzi, którzy ją tworzą nie jest do końca wykorzystywany w pełnym zakresie. Mieliśmy z komendantem Krupą różne wizje funkcjonowania straży i musieliśmy się rozstać – mówił nam wtedy Arkadiusz Chęciński.

Ireneusz Kosielski to były policjant, który w przeszłości pracował m.in. w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu, był także zastępcą komendanta Komisariatu V w Sosnowcu. Po odejściu ze służby, od maja 2011 roku pracował na kierowniczym stanowisku w Straży Miejskiej w Będzinie.

Ireneusz Kosielski nowym komendantem Straży Miejskiej w Sosnowcu - fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec
Ireneusz Kosielski nowym komendantem Straży Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

Straż  miejska po nowemu

Przed nowym komendantem trudne zadanie. Musi przeorganizować pracę sosnowieckiej straży miejskiej. Tego właśnie oczekuje od niego prezydent Chęciński.

Pierwsze efekty zmian już są widoczne. Od początku tego roku sosnowieccy strażnicy miejscy pracują 7 dni w tygodniu przez 24 godziny.

– Do końca grudnia straż miejska pracowała na dwie zmiany od godziny 6.00 do 22.00. Teraz będą trzy zmiany przez siedem dni w tygodniu. To na pewno da nam więcej możliwości – powiedział Ireneusz Kosielski.

Straż miejska – fot. PL
Straż miejska – fot. PL

Większa liczba patroli

Przypomnijmy także, że strażnicy miejscy odejdą sprzed kamer monitoringu miejskiego i wyjdą na ulice. W tworzonym przy ul. Rzeźniczej Centrum Monitoringu Miejskiego będą pracować osoby cywilne.

– Dzięki temu rozwiązaniu 12 funkcjonariuszy, którzy do tej pory pracowali przy monitoringu zostanie skierowanych do patrolowania ulic. Tym samym zwiększy się liczba patroli i mam nadzieję, że przyczyni się to do złapania większej ilości sprawców – dodaje komendant Kosielski.

Wkrótce ogłoszony zostanie także nabór do pracy w Straży Miejskiej w Sosnowcu. – Od kilku miesięcy jest około 10 wolnych stanowisk i musimy te braki uzupełnić – przyznaje Ireneusz Kosielski.

Jak oceniasz pracę sosnowieckiej straży miejskiej?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

17 KOMENTARZE

  1. na Szklarnianej doszły dodatkowe atrakcje – powróciła po 25 latach gra w 3 karty!
    można wypić, wypalić (to pewnie i co innego, ale tego nie widać, albo jak widać to odrzuca)

  2. A może Pan Kosielski pochwali się nam dlaczego „odszedł” z Policji, bo my policjanci bardzo dobrze to jeszcze pamiętamy. Panie Prezydencie – chyba więcej Pan stracił jak zyskał.

  3. My policjanci, wstydziliśmy się, iż taka osoba Kosielski Ireneusz pracował w szeregach Policji, i to nie 2011r odszedł z policji, tylko w 2001r, za kradzież plecaka z użyciu broni służbowej został wydalony. A to była tylko jedna ze spraw mu prowadzonych. TAK ŻE POGRATULOWAC PANU PREZYDENTOWI

  4. Pan Kosielski to akurat najgorszy wybór z możliwych. Ten człowiek powinien kible sprzątać, a nie pracować w instytucji mającej służyć społeczeństwu.

  5. Ciekawe czy Pan Kosielski to jest taki mało rozgarnięty czy naprawdę nie osiągnął żadnego dochodu w ubiegłym roku???? A może celowo złożył nieprawdziwe oświadczenie majątkowe? Mam nadzieję, że Urząd Skarbowy zweryfikuje ten dokument z należytą starannością. Część A punkt VIII powinny być wykazane dochody osiągnięte w 2017 roku http://bip.um.sosnowiec.pl/Article/get/id,531528.html.

  6. Trudno mi powiedzieć czy powinien wpisać dochody, natomiast fakt iż człowiek w wieku 47 lat prawie nic nie ma nie świadczy o nim dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here