Zbigniew Krupa nie jest już komendantem sosnowieckiej straży miejskiej. Taką decyzję podjął prezydent Arkadiusz Chęciński.

Na poniedziałkowej Komisji Bezpieczeństwa dotychczasowy komendant Straży Miejskiej w Sosnowcu Zbigniew Krupa poinformował radnych, że został odwołany ze stanowiska.

Informację tę potwierdza w rozmowie z nami prezydent miasta Arkadiusz Chęciński. – Od dłuższego czasu mówiłem, że potencjał straży miejskiej i ludzi, którzy ją tworzą nie jest do końca wykorzystywany w pełnym zakresie. Mieliśmy z komendantem Krupą różne wizje funkcjonowania straży i musieliśmy się rozstać – przekazał Arkadiusz Chęciński.

Przypomnijmy, że już wiosną ubiegłego roku pisaliśmy o możliwym odwołaniu Zbigniewa Krupy ze stanowiska. Wtedy też prezydent Sosnowca zapowiadał przeprowadzenie z nim męskiej rozmowy.

Kiedy poznamy nowego komendanta straży miejskiej w Sosnowcu? – Na spokojnie będziemy szukać kandydata, który zmieni oblicze tej służby. Chcemy, aby straż miejska była widoczna na mieście. Dochodziły do mnie sygnały, że strażnicy czują się niedowartościowani, że nikt ich nie słucha. Potrzebna jest więc osoba, która będzie potrafiła to wszystko scalić. Strażnicy miejscy muszą czuć się potrzebni i doceniani. Dla mnie straż miejska jest bardzo ważną częścią porządku publicznego w naszym mieście – dodał Arkadiusz Chęciński.

Zbigniew Krupa komendantem straży miejskiej w Sosnowcu był od początku jej istnienia, czyli od lat dziewięćdziesiątych.

Jak oceniasz tempo zmian zachodzących w Czeladzi?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze , cała ulica Matejki i pół Środuli się śmiało jak komendant Straży Miejskiej załatwił pracę synusiowi narkomanowi w Policji

  2. W końcu,porządek robią z tymi nierobami.śmiech ogarnia jak dziadki w mundurach chodzą po mieście.na parking strzeżony niech idą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here