Do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wpłynęły podziękowania dla policjantów od jednej z mieszkanek Sosnowca. Kobieta wraz ze swoją rodziną była objęta kwarantanną. Policjanci codziennie służyli im pomocą.

W związku z epidemią koronawirusa obowiązkową kwarantanną objęto w województwie śląskim już ponad 11 tysięcy mieszkańców. Są to osoby, które miały kontakt z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Kwarantanna trwa 14 dni i w tym czasie nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania.

W przestrzeganiu kwarantanny pomagają policjanci. Funkcjonariusze przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się w swoim mieszkaniu oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazują do służb sanitarnych i wojewodów. Przypominamy, że złamanie kwarantanny podlega karze do 30 tys. złotych.

Rodzina z Sosnowca dziękuję policjantom za pomoc

W czwartek, 26 marca, do sosnowieckiej komendy wpłynęły podziękowania od jednej z mieszkanek, która wraz z rodziną jako jedna z pierwszych została objęta kwarantanną. Kobieta podziękowała dzielnicowemu oraz innym funkcjonariuszom za opiekę i zaangażowanie.

– Przez dwa tygodnie, które były dla nas trudnym czasem, pomimo, iż do ich obowiązków należało głównie kontrolowanie naszej rodziny czy przebywamy w domu, to byli oni bardzo życzliwi i pomocni. Wykazywali bezinteresowną chęć pomocy we wszelakich sprawach, które mogły by nam pomóc w przetrwaniu trudnego czasu i choć nie musieliśmy z tej pomocy korzystać, to jesteśmy wdzięczni za chęć i życzliwość, zasługują na pochwałę – napisała mieszkanka Sosnowca.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Ale przecież to pisowska Policja Kamińskiego, jak można dobrze oceniać ich pracę, jak można na tym portalu chwalić pisowskie szwadrony?

  2. […] Kilka tygodni temu pisaliśmy o liście z podziękowania od jednej z mieszkanek, teraz funkcjonariusze dostali słodki tort. – Na ręce komendanta komisariatu policji II mieszkanka Sosnowca przekazała w podziękowaniu za troskę i wsparcie wspaniały czekoladowo-śmietankowy tort własnej roboty. Na szczęście udało się go uwiecznić na zdjęciu zanim został zjedzony. Dla policjantów najważniejsze było jednak przesłanie, jakie wraz z nim po raz kolejny do nich dotarło. Bardzo wiele osób nie postrzega kontroli na kwarantannie jako środka represji czy chłodnego nadzoru. Dzięki codziennemu kontaktowi z policjantami ludzie na własnym przykładzie przekonują się, że zainteresowanie i troska mundurowych nie wypływają z narzuconych przepisów tylko z misji pomagania i ochrony, jaką codziennie wypełniają, a jaką się po prostu czuje – mówi Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. […]

  3. .Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara@gmail. com ) możesz również Whatsapp na ten numer( +2348104102662 )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here