Rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej przy ulicy Staszica, Piotrkowskiej i Okrzei w Sosnowcu. To wstęp do rewitalizacji tej części miasta.

Rewitalizacja ulicy Okrzei rozpoczęła się od przebudowy sieci wodociągowej zleconej przez Sosnowieckie Wodociągi. Warta blisko 3,1 mln zł inwestycja powinna zakończyć się na przełomie kwietnia i maja 2019 roku. A to dopiero początek prac w tej części miasta.

W ramach prac przebudowany zostanie 2 km odcinek sieci wodociągowej. Nowy wodociąg pojawi się na całej długości ulicy Staszica oraz na ok. 300-metrowym fragmencie ul. Okrzei i 200-metrowym odcinku ul. Piotrkowskiej. Po zakończeniu prac na całej długości ulicy Staszica i we fragmencie ul. Okrzei, do Szkoły Podstawowej nr 16, zostanie odtworzony chodnik (po prawej stronie jadąc od centrum miasta).

– Remont nie będzie się wiązał z zamknięciem drogi na czas prac, a jedynie z chwilowymi utrudnieniami, ponieważ zadanie będzie wykonywane metodą bezwykopową. To oznacza, że jedynie w kilku miejscach drogi pojawią się niewielkie wykopy – wyjaśniają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Pod koniec marca ruszy przebudowa torowiska wzdłuż całej ulicy Staszica zlecona przez Tramwaje Śląskie. Po zakończeniu tego zadania cała droga zostanie na nowo wyasfaltowana.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Czyli tramwajka dalej do trójkąta? I pani z chorągiewką 👀 zamiast za Plejadą skręt wzdłuż Baraków a potem za Roździeń?

  2. Ech, dopóki stoją Baraki, tego miejsca nie da się zrewitalizować. Taką Chemiczną jeszcze dałoby radę, podremontować te kamienice, ocieplić, pomalować, ale nie Baraki. Tutaj to tylko wyburzenie i postawienie czteropiętrowych bloków poprawiłoby sytuację, tak aby scalić Konstantynów i Środulę w jedną całość.
    Szkoda, że sprawa przedłużenia tramwaju 24 nie została poruszona, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić. O przedłużeniu linii 15 mówi się dużo, a nic się nie dzieje. Pewnie jeszcze musi minąć z 10 lat zanim pierwszą łopatę wbiją, a co dopiero marzyć o przedłużeniu 24 wgłąb Środuli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here