We wtorek, 6 lutego, ruszył remont alei Blachnickiego w Sosnowcu. Prace zakończą się wiosną tego roku, a ich koszt to 3,8 mln złotych.

W związku z trwającymi pracami zamknięte zostały prawe pasy w obu kierunkach na odcinku od skrzyżowania z ul. Braci Mieroszewskich do al. Wolności. Zakres prac to nie tylko przebudowa zniszczonej nawierzchni jezdni.

– Przebudowane zostaną także chodniki, powstanie ścieżka rowerowa, prawie 40 słupów oświetlenia ulicznego będzie wymienionych. Przedmiotowy odcinek jest naprawdę w kiepskim stanie. Po kompleksowej przebudowie komfort jazdy na pewno wzrośnie, a jednocześnie powody do radości będą mieli także rowerzyści – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podczas prac odtworzone zostaną także trawniki i chodniki po obu stronach ulicy. Ponadto posadzone zostaną drzewa ozdobne. Koszt inwestycji to 3,8 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

17 KOMENTARZE

 1. Czyli chyba jednak będzie przedłużenie 15-tki! 🙂
  Na jesieni wyglądało, że będą roboty na odcinku do Lenartowicza…
  Tam ma być tunel pod ulicą?

 2. Co ty tutaj Miro jeszcze robisz? Wyprowadź się, nowobogackich którzy chcą zabetonować Sosnowiec i zrobić z niego parkingo-sypialnie tutaj nie potrzebujemy. I tak pewnie dojeżdżasz tym samochodem do pracy do innego miasta, więc się tam wyprowadź i sobie asfaltuj wszystko dookoła.

  • Są dwie opcje, albo nie posiadasz samochodu, ale jesteś egoistką , która ma swoje miejsce parkingowe. A betonować nie trzeba wszystkiego. Wystarczy wykorzystać miejsca, na których i tak stają auta. Tak jest wzdłuż Kieleckiej nieparzystej, równolegle do Blachnickiego.

   • dokładnie tak jak piszesz, ale jak są jakieś zaniedbania ze strony UM, spółdzielni to najlepiej powiedzieć wyprowadź się i tym sposobem jest coraz mniej mieszkańców. p.s. akurat na zagórzu jest dużo przestrzeni w porównaniu do innych dużych miast, z nowymi osiedlami więc argument o betonowaniu jest niezbyt trafiony. zresztą miasto ma być funkcjonalne dla mieszkańców, chcesz mieć mnóstwo zieleni to wyjedz poza miasto

    • To może nas oświecisz i wskażesz miejsce gdzie można zaparkować samochód. oprócz parkingu który jest pełny? Lub wskażesz jakieś inne sensowne rozwiązanie problemu?

     • Parkingi są, tylko trzeba się kawałek do nich przejść. Nie musicie parkować na klatce schodowej swojego bloku. Wystarczy się rozejrzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here