Od początku lipca mieszkańcy Sosnowca wypoczywający na Stawikach mogą spacerować po pływającym pomoście.

Pływający pomost z altaną, leżakami i trampoliną to kolejna atrakcja sosnowieckich Stawików. – Nasze Stawiki z dnia na dzień wyglądają coraz lepiej. Mamy wyciąg wakeboardingowy, największy w Polsce wodny plac zabaw, piękne ścieżki rowerowe, małą plażę, a teraz ten pomost. Jestem zachwycona zmianami, jakie zachodzą w tym miejscu – powiedziała nam pani Monika, mieszkanka Sosnowca.

– Na Stawiki przyjeżdża coraz więcej mieszkańców naszego regionu. Wszystkie zmiany mają przyczynić się do zwiększenie tej frekwencji. Stawiki stają się modne i chcemy ten trend utrzymać – przyznaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Za budowę 152-metrowej konstrukcji odpowiedzialna była firma DEKAR, która wyrobiła się przed czasem. Na pomoście została zamontowana altana, trampolina dla dzieci oraz cztery leżaki i oświetlenie, które wieczorami ma dodać temu miejscu klimatu.

Konstrukcja pomostu wyznacza przy okazji granice miejskiego kąpieliska. Obiekt kosztował ponad 1 mln złotych. – Zapraszamy wszystkich sosnowiczan i nie tylko na nasze Stawiki. To miejsce ma swój urok – zachęca prezydent Arkadiusz Chęciński.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Aquator, czyli wodny plac zabaw w centrum miasta

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Niedługo nie będzie w ogóle widać wody. Czym jeszcze zbudują tę kałużę? Już tam nie chodzę. Jeszcze ubiegłego lata to było takie sympatyczne miejsce na chwilę relaksu.

  2. Jest jeszcze z 6 czy ileś tam stawów do okoła możesz chodzić gdzie chcesz 😉 szanuj że w ogóle ktoś coś robi, że chce i się stara.

  3. Szkoda że słabe jest dojscie jak sie rozłożą recznikami to trzeba slalomem isc do tego zdecydowanie za mało leżaków

  4. Tylko szkoda że z w odą nic nie robia bo syf jak nie wiem dziecku 3 razy myłem głowę żeby się pozbyć pozbyc smrodu

  5. Byłem DZISIAJ na Stawikach i stwierdziłem ze sporą część balustrady a dokładnie metalowe linki zostały pozrywane. Motloch prawdopodobnie opierał o te linki giry i to spowodowało dewastacji. Ręce opadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here