Nad rzeką Czarną Przemszą w Będzinie powstanie plaża miejska. W Urzędzie Miejskim podpisana została umowa o wartości ponad 3 mln złotych na zagospodarowanie terenu.

Najprawdopodobniej jeszcze przed kolejnymi wakacjami nad rzeką Czarną Przemszą w rejonie Brzozowicy w ramach projektu „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy” powstanie plaża miejska.

Jak zapewnia będziński magistrat w ramach tej inwestycji zbudowana zostanie plaża miejska, boisko do siatkówki, siłownia zewnętrzna, budynek wielofunkcyjny z toaletami, droga dojazdowa, parking oraz ścieżki. Zostanie także zamontowane nowoczesne oświetlenie.

– Będzie to nowa, ogólnodostępna przestrzeń sportowo-rekreacyjna na mapie miasta – pierwsza tego typu rewitalizacja terenów nad Czarną Przemszą – gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł czynnie wypocząć w okresie letnim – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Plaża miejska Będzin - fot. UM Będzin
Plaża miejska Będzin – fot. UM Będzin

To jednak nie koniec zmian, jakie czekają na mieszkańców Będzina. W mieście powstać ma nowa hala widowiskowo-sportowa. Jej budowie towarzyszyć ma rewitalizacja Bulwarów Czarnej Przemszy.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Plaża to pas nadbrzeżny a to jest co najwyżej duża piaskownica. Pomijam fakt, ze Przemsza to nadal syf i od tego powinno się zacząć…

  2. W Przemszy powinni najpierw dno oczyścić ze szlamu. Wtedy będzie trochę głębiej i nie będzie tego smrodu. Gdzieś czytałem, że ponoć Przemsza ma 1 klasę czystości wody, a nawet że pstrągi są (w to już nie wierzę). Przed pierwszą tamą można nawet bezpiecznie na glacę skoczyć na środku mostka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here