Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie może się pochwalić ultranowoczesnym aparatem mammograficznym z cyfrowym detektorem obrazu w trójwymiarze. Sprzęt ten kosztował ok. 1,6 mln zł.

Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie wzbogacił się o nowoczesny mammograf. Aparat został zakupiony dzięki dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa, która wyniosła ok. 1,25 mln zł, czyli 80 proc. wartości całego sprzętu. Reszta środków pochodzi z dotacji z Urzędu Miasta oraz szpitala.

– Zakup nowoczesnego mammografu przyczynił się niewątpliwie do poprawy dostępności do świadczeń medycznych na wysokim poziomie oraz ograniczenia dysproporcji w dostępie do potrzebnej infrastruktury. W konsekwencji realizacja przedsięwzięcia wpłynie na trwałe podniesienie jakości życia mieszkańców – mówi Józef Kurek, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM Jaworzno
Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu – fot. UM Jaworzno

Przypomnijmy, że pracownia mammograficzna istnieje w jaworznickiej lecznicy już od kilkunastu lat. Rocznie wykonywano tutaj ok. 3 tysięcy badań, Niestety wykorzystywane do badań urządzenie uległo awarii i nie opłaciło się go naprawiać. Dzięki staraniom posła Dariusza Starzyckiego udało się uzyskać z budżetu państwa olbrzymią dotację na zakup nowego sprzętu.

– Bardzo się cieszę, że mieszkanki naszego miasta będą mogły korzystać z nowoczesnego sprzętu – powiedział Dariusz Starzycki, jaworznicki poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W Jaworznie mieszka około 47 tysięcy pacjentek. W ostatnim czasie jaworznicki szpital znalazł się w rankingu na trzecim miejscu pod względem jakości i dokładności badań.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here