Kilka dni temu rozpoczęły się prace przy układaniu płyt granitowych na ul. Modrzejowskiej w Sosnowcu. Jak długo potrwa remont?

Kapitalny remont ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu trwa w najlepsze, mimo że prace miały się zakończyć już w styczniu tego roku. – Ile jeszcze potrwa ten remont? Już tyle miesięcy musimy się męczyć, a urzędnicy nic z tego sobie nie robią. Wciąż musimy chodzić po kamieniach i ubitej ziemi. Najgorzej, gdy trochę popada – napisała do nas oburzona czytelniczka.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

Kilka dni temu prace ruszyły. Rozpoczęto układanie płyt granitowych. Wykonawca zaczął od skrzyżowania Modrzejowskiej i Targowej. Prace postępują w dwóch kierunkach – Warszawskiej i Kościelnej. Na ulicy wciąż trwa także budowa odwodnienia. Prowadzone są również końcowe prace związane z budową ciepłociągu.

– Ostateczny termin zakończenia wszystkich prac to połowa roku. Wszystkich prac oznacza, że mówimy nie tylko o samej nawierzchni, ale także małej architekturze, zieleni oraz fontannie, która stanie w okolicach sklepu Rossmann – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

Przypomnijmy, że modernizacja ulicy Modrzejowskiej miała się zakończyć na początku roku. Skąd te opóźnienia? Jak wyjaśniają urzędnicy, problemem jest brak części infrastruktury na mapach. – Przede wszystkim chodzi o kabel energetyczny, który przebiegał wzdłuż remontowanej ulicy. Kabel nie mógł być odłączony, bo to spowodowałoby paraliż dla wszystkich osób mieszkających. Za problemy wynikające z przebudowy przepraszamy – powiedział nam Rafał Łysy.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem i w połowie roku główny deptak handlowy w mieście będzie cieszył oko przechodzących Zagłębiaków.

Skomentuj przez Facebook

29 KOMENTARZE

  • Zapadnie i te koszmarne reklamy na całej ulicy! Przecież miasto ma prawna możliwość uporządkowania reklam, dlaczego tego nie robi???

  • W pewnym mieście, gdzie „tematy za grubą kasę”, nasuwają pewne podejrzenia wobec decydentów
   przychodzi wiceprezent do prezydenta i mówi:
   – Znalazłem powód naszych problemów :))))!!!! To wszyscy narzekający mieszkańcy i pracownicy!!!
   – W końcu wiem za co bierzesz kasę! – cieszy się prezydent
   – Taki mamy klimat!!! Jutro zankietujemy niewdzięczników i pokażemy gdzie ich miejsce!!!
   – Dlaczego jutro?!
   – Bo dziś przygotujemy wyniki tych ankiet :))))))
   – Moja szkoła! Prawdziwy GENIUSZ!!! Dawaj tego drugiego niech zobaczy jaki mamy sposób na cuw! O sory k….wa chciałem powiedzieć syf ;))))

   • Jak tak patrzy się na to aż się prosi o zestawienie wszystkich inwestycji, gdzie zostały zastosowane kary wobec wykonawców lub rozwiązano z nimi umowy.
    Nie może być tak że każdy robi co chce, niby dlatego że przy zastosowaniu konsekwencji trwałoby to jeszcze dłużej (aż takimi głupkami ludzie nie są).

    Bez zastosowania konsekwencji trzeba będzie poprawiać i dokładać kolejne duże nasze pieniądze.

    Chyba że o to chodzi żeby biznes się kręcił i była okazja skręcenia kolejnej kasy?

    Zamiast zajmować się osobami które piszą komentarze zadbajcie o dobro mieszkańców nie własne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • NIE BĄDŹMY NAIWNI
     PEWNIE ŻADNYCH KAR NIE STOSOWANO
     UMÓW NIE ROZWIĄZYWANO
     DO TEGO TRZEBA MIEĆ JAJA
     I CZYSTE RĘCE
     CHYBA ŻE PREZYDENT NAS ZASKOCZY

 1. ja mam serdecznie dość tego remontu wózkiem nie da sie jezdzić wogóle a niestety musze koło nich jezdzić bo mieszkam obok modrzejowskiej i tak te kraty rozkładaja ze robią przejście tylko dla przechodnia a nie dla matek z dziecmi ciekawa jestem kto mi odda za porysowany wózek

 2. Znowu winne mapy tak jak ostatnio na wiadukcie na Narutowicza.

  Problemem jest logistyka i urzędnicza głupota a nie mapy. Te wszystkie remonty to jeden wielki b…

 3. A ja to mam dość wysłuchiwania nocnych wojazerek na ul Małachowskiego tam robią co chcą w nocy jeżdżą spędzone samochody włączają głośne silniki piją i siedzą do późna w nocy wrzeszcząc przy tym spać nie można a przecież my pracujemy mieszkamy i mamy dzieci .zróbcie tam porządek bo tak dalej być nie moze

 4. Też uważam, że brak jest logistycznego przygotowania oraz nadzór nad uzgodnieniami technicznymi pomiędzy właścicielami infrastruktury. Można to było zrobić wcześniej, a nie na ostatnią chwilę !

  • Ludzie już się na te zagrywki polityków nie nabierają.

   I czy nie jest podejrzana ta zgoda władz na bylejakość w inwestycjach? I czy aby prezydent Haładus nie przeszkadzał w pewnych układach? Czy dlatego został usunięty z urzędu?

   Bez złośliwości, ale po odejściu pana Haładusa pytania nasuwają się same…

 5. Ja mam taki wniosek. W Sosnowcu jest tyle roz… walonych chodników, pełnych dziur, nie remontowanych ze 40-50 lat i tego nikt nie poprawia. Ja rozumiem, że Modrzejowska to nasza reprezentacyjna ulica i jeżeli już mam tam wdepnąć w psią kupę to przynajmniej na równym chodniku, ale ileż razy można remontować ciągle jedną i tą samą ulicę?
  Mam nadzieję, że to już ostatni remont i najbliższy zdarzy się tam najwcześniej za 30 lat.

 6. Będzie pięknie tylko ciekawe jak długo. Podpowiadam do zachowania ładnego i czystego granitu nie wystarczy pani z miotłom do omiatania psich gówien.

  • Jak będzie taki ruch samochodów i jeden wielki parking (jak przed remontem) to brudu nie będzie widać między samochodami! Ale płyty granitowe zostaną szybko poniszczone…

 7. To te europejskie standardy w prowadzeniu inwestycji, które wszystkich z nóg zwaliły. Aż strach pytać Świerzańskiego o co chodzi. Ten czeszący piach z dechą to on? Znalazła się zguba!

 8. To nie urzędnicza głupta tylko decyzje dyktatora prowadzą do takich efektów. Jest to obecnie dramat naszego miasta…..

 9. Przebudowa, opóźnienia to u nas norma. Już kilka razy pytałem pana Łysy ile miasto ma za takie poślizgi w inwestycjach, jak brzmi punkt w umowach między miastem a wykonawcą w sprawie niedotrzymania terminu. Bez reakcji. Teraz mam inne pytanie do UM Sosnowiec. Rozpoczęto tę przebudowę żeby położyć ciepłociąg i zmniejszyć emisję pyłu z piecy węglowych w rejonie Modrzejowskiej. Ile kamienic, ile budynków przyłączyło się do tej sieci ? Bo z tego co słyszałem to kilka procent. Więc jaki był sens rozwalać ulicę skoro nic to nie zmieniło. Może trzeba było najpierw zapytać właścicieli kamienic na Modrzejowskiej czy się przyłączą a dopiero potem dezorganizować ludziom życie. A może chodziło o to żeby komuś dać pracę i ktoś skasuje za nową nawierzchnię ?

 10. Od przełomu lat 70/80 to chyba będzie 3 nawierzchnia – układanie tych zielonkawych płyt pamiętam (jakieś lastriko to było zbrojone chyba). Potem początek lat 90-tych te kostki parkingowe i teraz to :]
  Działka po też mnie ciekawi ale chyba miastu nic do tego bo to uczelni?
  A co z działką przed Szkieletorem od strony 1Maja? Tam teraz mają składowisko gruzu a jakiś czas temu wisiała szmata z napisem (wynajmę czy tez sprzedam)

  • Pytanie drugie ilu wykonawców zostało ukaranych karami umownymi ( o ile takie są w ogóle wpisane do zlecenia) za opóźnienia.?

 11. Ja powiem tak. Cieszcie się ze wgl coś robią a nie narzekajcie ze nie da się chodzić itp w końcu Sosnowiec będzie wyglądał Ładniej

 12. Ja do odpowiedzialnych za remont ulicy Modrzejowskiej- i tych płyt, które są montowane. Proszę się przyjrzeć jak te płyty są położone, różnica między nimi dochodzi do 2cm( mierzyłem), kilka osób się pod tknęło, a co będzie jak będzie więcej ludzi chodziło. Po prostu partactwo panie prezydencie, w kampanii wyborczej raczej nie będzie się czym chwalić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here