Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zapowiedział poszerzenie tzw. Pakietu Mieszkańca o nowy program. Tym razem będzie to „Mieszkanie dla reemigranta”.

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu prezydent Arkadiusz Chęciński zapowiedział wprowadzenie nowego programu, który poszerzy ofertę Pakietu Mieszkańca. Będzie to „Mieszkanie dla reemigranta”.

– Chcemy, aby rodacy przebywający za granicą naszego kraju wracali i osiedlali się w naszym ukochanym mieście – mówił podczas sesji Arkadiusz Chęciński.

Na razie nie znamy więcej szczegółów. Zauważył to radny Karol Winiarski. – Obawiam się, że to będzie kolejna zachęta do wyjazdu. Jak się uda to wyjedziemy i zostaniemy, a jak nie to wrócimy i dostaniemy jeszcze mieszkanie w Sosnowcu. Czekamy więc na szczegóły – odpowiedział prezydentowi Chęcińskiemu.

Przypomnijmy, że od 2017 roku działa program „Mieszkanie dla absolwenta”. – Program „Mieszkanie dla absolwenta” to jeden ze sposobów na zatrzymanie najzdolniejszych absolwentów w Sosnowcu – podkreśla prezydent Arkadiusz Chęciński.

O mieszkanie mogą się ubiegać osoby, które z wysokimi wynikami ukończyły studia wyższe, a ponadto wyróżniają się w szczególny sposób i ich praca służy lokalnej społeczności. Jak przekazali urzędnicy z programu skorzystało już 36 osób.

Skomentuj przez Facebook

14 KOMENTARZE

  1. To wszystko wielka jedna sciema byłem u pani prezydent w sprawie mieszkania i co?Nic jedyne co to osrodek dla bezdomnych.W Sosnowcu urzednicy nie przestrzegają prawa pracuje w delegacji raz na 3 miesiące jestem w Polsce a pan urzednik mnie wymeldował z pobytu stalego bo uznal ze nie ma ” jedzenia w lodowce i szczoteczki w lazience wiec nie mieszkam w lokalu”Wię musze zostac na stale w innym kraju.

  2. Miasto w ostatnich latach się zmienia na lepsze, nawet największy maruda dostrzeże wszechobecne remonty i place budowy. Władze wzięły się nawet za wiecznie kolebiące się tramwaje po krzywych szynach. Jednak obawiam się, ze remonty + wizja mieszkania to jeszcze trochę za mało, by tu powrócić zza granicy. Jedną z takich przyczyn jest perspektywa pracy oraz pensja, na jaką można liczyć w Sosnowcu i całym Zagłębiu. Dalej – rząd RP, wymyślający coraz to nowe i chore przepisy, jak np. podatek od samochodów pow. 10 lat. Tak się ostatnio przeszliśmy po jednym z sosnowieckich, wielkich blokowisk i zwróciliśmy uwagę na zaparkowane wszędzie samochody: z pewnością ponad połowa z nich (o ile nie więcej) ma grubo ponad 10 lat. Nie ma się też ludziom co dziwić, że muszą ten złom utrzymywać, komunikacja miejska to dramat, sam dojeżdżam do pracy wiekowym samochodem, bo zanim wsiądę do autobusu, autem jestem już w połowie drogi… Przyjechać do kraju opłacałoby się chyba tylko osobom, które nie zamierzają podjąć pracy, a zająć się wychowaniem np. czwórki dzieci. Skoro rząd daje im ryby, zamiast wędki, to dlaczego nie korzystać…

    • Każdy dostrzega remonty i place budowy ale w przeciwieństwie do Ciebie sporo osób dostrzega także wszechobecne partactwo od planowania na wykonaniu kończąc…

  3. …..muszę wysłać córkę na emigrację, by otrzymała mieszkanie. Panie prezydencie, czemu karamy tych co kochają Sosnowiec i nie uciekli.

  4. To sa jakies kpiny to ludzie wynajmuja mieszkania bo ciezko dostac od panstwa a emigranci dostaja za to ze gwalca i zabijaja brawo wy !!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here