Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej chcą pomóc wszystkim służbom pracującym na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, szczególnie pracownikom służby zdrowia. Zagłębiacy postanowili drukować maski 3D.

Kolejna grupa mieszkańców Dąbrowy Górniczej chce pomóc pracownikom służby zdrowia i postanowiła drukować dla nich maski 3D.

– Zapraszam wszystkie osoby, które mają drukarki 3D, chcą pomóc i mają możliwość drukowania przyłbic, części do masek lub wycinania blendów. Na razie jesteśmy w fazie organizacji, spotykamy się wirtualnie na facebooku, by wymieniać się wiedzą i koordynować poczynaniami – mówi Witold Walkiewicz, pomysłodawca akcji.

Podobnie, jak w przypadku szytych maseczek, organizatorzy liczą na odzew ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc. – Sytuacja jest jednak trudniejsza, bo materiały i surowce sporo kosztują. Do tego trzeba mieć odpowiedni i drogi sprzęt – drukarki 3D, plotery laserowe lub wodne, no i oczywiście odpowiednie obrabiarki. Dlatego apel o wsparcie kierowany jest do osób, które dysponują takim sprzętem czy do firm, które mają takie zasoby np. reklamowych – tłumaczą pomysłodawcy akcji.

Przed organizatorami duże wyzwanie. – Trzeba zbudować logistykę całego przedsięwzięcia – zakupy surowców, produkcję, transport – a wszystko z zachowaniem maksymalnych środków bezpieczeństwa – dodaje Witold Walkiewicz.

Na potrzeby akcji powstała strona internetowa, na której można znaleźć wszystkie istotne informacje na temat produkcji przyłbic, pracy wolontariuszy, a nawet formularz zamówień gotowego sprzętu. Informacje można uzyskać też pod adresem facebookowym grupy.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. W żadnym stopniu nie pomijając szacunku i pozytywnej akceptacji dla pomysłu i działań w sprawie druku tych przyłbic na drukarkach 3D… nie dajmy się jednak zwariować.
    Drukowanie jednej przyłbicy trwa jednak kilka godzin a samodzielne wykonanie przyłbicy tak samo skutecznej, z taniej okładki skoroszytowej, trwa pięć minut i wymaga tylko posiadania okładki, zszywki i nożyczek. Szczegóły łatwo znajdziecie w necie.

  2. Tak popieram twoją opinię. Dzisiaj się kłócimy a przyczyną tkwi ponad 20 lat wstecz. Oszukano Nagród i swobodnie został zlikwidowany przemysł włókienniczy,tworzyw sztucznych a także znacznie farmacyjny.
    Łódź dziś w tamtym czasie zasypałaby maseczkami cały kraj w parę dni a UE w ciągu miesiąca itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here