Poznaliśmy już wyniki czwartej edycji budżetu obywatelskiego w Czeladzi. Najwięcej głosów oddano na remont alejek i stworzenie stref integracji społecznych mieszkańców w Parku Alfred.

Czwarta edycja budżetu obywatelskiego w Czeladzi cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców najstarszego miasta w naszym regionie.

– W głosowaniu wzięło udział 2140 mieszkańców, oddano 2137 ważnych głosów, z czego prawie 72 proc. przez internet – przekazał Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji czeladzkiego budżetu obywatelskiego wpłynęło 17 projektów, ale rozpatrywanych było tylko 16 (jeden wniosek wpłynął po terminie – przyp. red.). Pozytywną weryfikację przeszło sześć propozycji i to spośród nich mieszkańcy mogli wybierać. Głosowanie trwało od 13 do 21 listopada.

Zdecydowanie najwięcej, bo aż 968 głosów oddanych zostało na remont alejek i stworzenie stref integracji społecznych mieszkańców w Parku Alfred.

– Wybrane zadanie, czyli modernizacja Parku Alfred zrealizowany będzie w przyszłym roku. W pierwszej kolejności opracowany zostanie dokładny plan – podkreśla Tomasz Michałek.

Projekt zakłada wyasfaltowanie istniejących ścieżek w parku Alfred oraz postawienie nowych ławek i koszy na śmieci. Na terenie alejek powstanie kilka stref rekreacyjnych dla mieszkańców, które zapewnią możliwość odpoczynku dla wszystkich pokoleń. Nie zabraknie m.in. stołów do gry w piłkarzyki i szachy, a także siłowni zewnętrznej i strefy workout.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy w głosowaniu poparli mój projekt. Jestem bardzo szczęśliwy, że tak liczna grupa osób oddając głos wyraziła potrzebę realizacji inwestycji. Mam nadzieję, że po zakończeniu projektu wszyscy mieszkańcy będą dumni z odnowionych alejek i funkcjonalnych stref w postaci placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz strefy workout – powiedział nam Łukasz Zub, autor zwycięskiego projektu.

Szacunkowy koszt projektu to ok. 510 tysięcy złotych. Do rozdysponowania było w tym roku ponad 526 tys. złotych.

KLIKNIJ I ZOBACZ WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W CZELADZI

  • Remont alejek i stworzenie stref integracji społecznych mieszkańców w Parku Alfred – 968 głosów
  • Budowa Skateparku dla Czeladzi – 474 głosy
  • Tor rowerowy dla każdego Pumptrack Czeladź – 276 głosów
  • Rewitalizacja Parku ul. Betonowa – 158 głosów
  • Budowa zatok parkingowych przy ulicy Asfaltowej – 133 głosy
  • Podróże nie tylko po literaturze – 128 głosów

Skomentuj przez Facebook

Pozostałe projekty nie cieszyły się już tak dużym zainteresowaniem. Na budowę skateparku w parku Prochownia zagłosowało 474 mieszkańców, a na tor rowerowy dla każdego – 276 osób. Rewitalizację parku przy ulicy Betonowej chciało 158 czeladzian. Najmniejsze zainteresowanie wzbudziły – budowa zatok parkingowych przy ulicy Asfaltowej (133 głosy) i zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną projekt „Podróże nie tylko po literaturze” (128).

– Dziękujemy mieszkańcom za udział w głosowaniu, a autorom zgłoszonych zadań za inicjatywę i zaangażowanie – powiedział Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Grodzisko Zabaw już gotowe. – To prawdziwe rękodzieło – zachwalają urzędnicy

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here