U kolejnych pracowników centrum logistycznego Amazon w Sosnowcu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Firma zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby stworzyć bezpieczne warunki pracy.

Nowe przypadki zakażenia groźnym wirusem w sosnowieckim Amazonie. Dotychczas stwierdzono przynajmniej trzy zakażenia koronawirusem wśród pracowników. Przedstawiciele biura prasowego potwierdzają, że liczba zakażeń wzrosła, ale nie informują, ilu pracowników do tej pory zakaziło się koronawirusem oraz ile osób poddano kwarantannie.

– Działamy zgodnie z procedurami i zawsze po otrzymaniu informacji, że zatrudniona przez nas osoba została zarażona koronawirusem, niezwłocznie powiadamiamy o tym fakcie pozostałych pracowników – podaje biuro prasowe Amazon. – Wspieramy naszych pracowników, którzy zostali poddani leczeniu. Od ponad tygodnia nie byli obecni w pracy. Ściśle przestrzegamy wytycznych władz sanitarnych i ekspertów medycznych oraz podejmujemy wiele działań, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom zatrudnionym w Amazon – dodają przedstawiciele Amazona.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, Amazon gwarantuje wypłaty pracownikom przebywającym na kwarantannie . – Wszyscy pracownicy Amazon, u których zdiagnozowano koronawirusa lub zostali objęci kwarantanną ze względu na kontakt z chorym, otrzymują 14 dni pełnopłatnego wynagrodzenia. W ten sposób mogą spokojnie wrócić do zdrowia, nie martwiąc się o finanse – podkreśla biuro prasowe.

Firma, pomimo obaw pracowników, nie zwalnia tempa – oferuje dodatkowe wynagrodzenie za pracę oraz prowadzi rekrutację, aby utrzymać ciągłość dostaw do klientów najbardziej dotkniętych zaistniałą sytuacją. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji ekonomicznej wiele osób zostało pozbawionych pracy w sektorze gastronomicznym, turystycznym czy hotelarskim. Chętnie powitamy ich w naszym zespole. Nowe osoby mogą pracować w Amazon, dopóki sytuacja się nie unormuje, a ich poprzedni pracodawca będzie w stanie ponownie ich zatrudnić. Rozmowy rekrutacyjne na większość stanowisk są przeprowadzane online, a podróże służbowe są ograniczone do minimum – wyjaśnia biuro prasowe Amazon.

Firma zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby stworzyć bezpieczne warunki pracy. – Wdrożyliśmy serię profilaktycznych środków zdrowotnych w naszych obiektach na całym świecie, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom, partnerom oraz klientom. Regularnie konsultujemy się ze służbami zdrowia i ekspertami medycznymi w celu ustalenia procedur związanych z dokładną dezynfekcją budynków, jeśli u pracownika zostanie zdiagnozowany COVID-19 – podkreślają przedstawiciele Amazona.

Wśród wdrożonych środków bezpieczeństwa znalazły się m.in. częste mycie rąk, częstsze sprzątanie firmy oraz zwiększenie liczby autobusów, tak aby pracownicy mogli zachować bezpieczny dystans od siebie podczas podróży do i z miejsca pracy, autobusy są również ozonowane w celu dezynfekcji.

– Zobowiązaliśmy naszych pracowników do pozostania w domu i zwracania się o pomoc medyczną, jeśli źle się poczują, przeorganizowano przestrzeń stołówek pracowniczych, tak aby zwiększyć przestrzeń pomiędzy osobami do min. 2 metrów, rozpoczęcie zmian zostało rozłożone w czasie, zmieniono harmonogram przerw i wydłużono czas ich trwania tak, aby wszyscy zdążyli skorzystać z wydawanych przez pracodawcę bezpłatnych posiłków, pomimo zredukowanej liczby miejsc w stołówkach, rozpoczęto proces mierzenia temperatury ciała wszystkich osób wchodzących do budynku – wylicza biuro prasowe Amazon.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Smieszne trochę to co mówią bo prawda jest taka że ok wydłużyli przerwy o 5 minut. Ale wszyscy muszą chodzić na główną kantynę a to zajmuje z mojego działu 5 minut. Więc tak naprawdę mam 10 minut przerwy bo muszę wrócić na czas…. Jeśli dezynfekcję przeprowadzą te samo osoby z cejs co sprzyja na hali to jest to porażka bo sposób w jaki to robią woła o pomstę do nieba…. Dodatkowo kazali nosić maseczki…. Szkoda że uznali że jedna jednorazowa wystarcza na 10.5h !!! To takie mają zalecenia od sanepid??? Po dwóch dniach pra y w maseczce mam dość…. Nawet nie da się w niej oddychać. Ja rozumiem założyć do sklepu, ale nie na tyle godzin jeszcze przy takiej pracy. A odległość na stanowiskach jest 2m więc mogliby nam trochę ulżyć

  2. Po rtupqch do celu. W Bitronie podobny burdel ale o koronowiczach morde trzymają na kłódke. Hahahaha . Jeszcze zwolnienia na pocoeszenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here