Amazon wybuduje w Polsce piąte centrum logistyczne. Amerykański koncern postawi je w Sosnowcu.

W poniedziałek amerykański koncern Amazon potwierdził budowę centrum logistycznego w Sosnowcu. Będzie to już kolejny taki obiekt w Polsce. Wcześniej powstały one w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku. Trwa także budowa w Kołbaskowie w Zachodniopomorskiem.

Wartość dotychczasowych inwestycji Amazona w naszym kraju to ponad 3 miliardy złotych. Koncern zatrudnia na stałe 7 tys. pracowników.

Centrum logistyczne w Sosnowcu ma zacząć działać pod koniec 2017 roku i będzie obsługiwać klientów kupujących odzież i obuwie. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe.

– Od 2014 roku zainwestowaliśmy ponad 3 miliardy złotych, utworzyliśmy tysiące etatowych miejsc pracy i zachęciliśmy setki sprzedawców z Polski, żeby rozwijali swoje firmy korzystając z programu Sprzedawaj na Amazon. Z wielką radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca – powiedział Steven Harman, dyrektor operacyjny Amazon.

Zatrudnieni w sosnowieckim centrum amerykańskiego giganta będą mogli liczyć na atrakcyjny pakiet wynagrodzeń oraz świadczeń dodatkowych.

– Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji. Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą – dodał Steven Harman.

Nowy obiekt w Sosnowcu będzie istotnym elementem sieci centrów logistyki e-commerce Amazon, zlokalizowanych w siedmiu krajach europejskich. Pracownicy nowego centrum przy pomocy rozwiązań technologicznych Amazon będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów obuwie i odzież.

– Bardzo cieszymy się, że tak innowacyjna firma jak Amazon zdecydowała się otworzyć nową inwestycję w Sosnowcu. Jesteśmy przekonani, że ta decyzja będzie miała duży wpływ na rozwój naszego miasta i regionu. Cieszę się, że Sosnowiec stał się atrakcyjny dla tak dużych i prężnie działających inwestorów, którzy jednocześnie dadzą naszym mieszkańcom miejsca pracy. Z kolei wiele małych i średnich przedsiębiorstw skorzysta z potencjału sprzedażowego Amazon. W tym miejscu chciałbym także podziękować firmie Panattoni Europe za realizację inwestycji i bardzo dobrą współpracę z miastem – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Spółka nie ujawnia wartości nowej inwestycji.

Jak oceniasz sytuację w starostwie będzińskim?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...