Szykują się cięcia na zapleczu ekstraklasy. Kluby Fortuna 1 Ligi zgodnie przyznały, że trzeba obniżyć pensje zawodników do końca sezonu. Piłkarze mogą się liczyć z obniżką wypłat o połowę.

Ogłoszenie w kraju stanu epidemii koronawirusa przełożyło się na funkcjonowanie klubów piłkarskich. Brak możliwości organizowania meczów wiąże się z olbrzymimi stratami związanymi z potencjalnie utraconymi przychodami oraz wpływami. Są to w szczególności wpływy pochodzące od kibiców, sponsorów czy jednostek samorządu terytorialnego.

Fortuna 1 Liga wzorem ekstraklasy rekomenduje obniżenie pensji zawodników do końca sezonu. Piłkarze muszą spodziewać się wypłat nawet o połowę mniejszych. Ustalono też wartość minimalną. To 4 tys. złotych brutto.

– Wszystkie kluby Fortuna 1 Liga, będą starały się podejmować solidarne decyzje, aby w tym trudnym momencie mówić wspólnym głosem. W najbliższym czasie każdy z klubów indywidualnie będzie podejmował rozmowy z zawodnikami i sztabami szkoleniowymi. Rekomendowane będzie czasowe ograniczenie wynagrodzeń (do momentu zakończenia rozgrywek sezonu 2019/2020, ale nie krócej niż do 30 czerwca 2020) o poziom 50 proc. całkowitego uposażenia. Równocześnie kluby wskazały, że kwotą uznaną za minimalną będzie wartość wynagrodzenia na poziomie 4 tys. złotych brutto – czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia Pierwsza Liga Piłkarska.

Środowisko skupione wokół rozgrywek Fortuna 1 Liga niejednokrotnie pokazywało, że hasło #PierwszaLigaStylZycia to nie tylko slogan, ale również przesłanie, które każdego dnia realizowane jest celem budowy silnego zaplecza, a tym samym silnej polskiej piłki nożnej. Liczymy, że z perspektywy czasu obecna sytuacja jedynie wzmocni poczucie wzajemnej jedności i solidarności – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa rozgrywki Fortuna 1 Ligi zostały zawieszone do 26 kwietnia.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Pracownik na pełnym etacie w tym trudnym okresie pracując zarabia 2600 podczas gdy niby piłkarz ma zarabiać 4000 nie wykonując pracy. Czy jest to sprawiedliwość?

    • Zwolnić wszytkich piłkarzy, natychmiast. Nic nie produkuja, są pasożytami. Ponieważ są sprawni fizycznie, można ich zatrudnić w logistyce np. Amazon lub Bożakrówka. Niech tam się wykażą, stawki godzinowe są tam akceptowalne. Będą mieli za co żyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here