Przebywający na zgrupowaniu w Chorwacji piłkarze Zagłębia zremisowali z serbską drugoligową drużyną FK Kolubara Lazarevac 2:2. Obie bramki dla sosnowiczan zdobył Kacper Łopata.

Podopieczni Dariusza Dudka przebywają na zimowym zgrupowaniu w Chorwacji i biorą udział w towarzyskim turnieju o Puchar Arena Cup 2020. W czwartek, 6 lutego, w swoim drugim meczu zremisowali z zespołem FK Kolubara Lazarevac 2:2.

Zagłębie objęło prowadzenie w 12. minucie. Piłkę w siatce rywali umieścił głową Kacper Łopata, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Karbowego z rzutu rożnego. Było to jego debiutanckie trafienie w barwach sosnowieckiego klubu.

Piłkarze z Sosnowca długo nie nacieszyli się z korzystnego wyniku. W 35. minucie po rzucie karnym ekipa z Serbii wyrównała, a w 53. minucie po kolejnym rzucie rożnym objęła prowadzenie.

W 88. minucie sosnowiczanie doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się 18-letni Kacper Łopata, który do Zagłębia został wypożyczony z angielskiego Brighton & Hove Albion FC.

– Bardzo cieszę się ze strzelonych dwóch bramek. Najważniejsza jest jednak dla mnie drużyna i zrobię wszystko, abyśmy wspólnie odnosili zwycięstwa i mogli czerpać z tego radość. Będę dalej ciężko pracować, aby wspierać nasz zespół i dostawać kolejne szanse na grę – powiedział po meczu Kacper Łopata.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu gracze Dariusza Dudka zremisowali z FK Krupa 1:1. Mecz ten został jednak przerwany w 75.minucie, kiedy bośniaccy rywale zeszli z boiska w geście protestu przeciw decyzji sędziego o powtórzeniu zmarnowanego rzutu rożnego wykonywanego przez Fabiana Piaseckiego. Organizatorzy turnieju przyznali Zagłębiu walkower 3:0.

W ostatnim meczu grupowym sosnowiczanie zmierzą się z liderem – FK Radnik Bjeljina (9 lutego).

Zagłębie Sosnowiec – FK Kolubara Lazarevac 2:2 (1:1)

Bramki dla Zagłębia: Kacper Łopata (12. i 88. minuta)

Zagłębie: Krystian Stępniowski (Kacper Chorążka) – Markas Beneta, Kacper Łopata, Kacper Radkowski, Rafał Grzelak – Patryk Małecki (Quentin Seedorf), Tomasz Hołota, Bartłomiej Babiarz (zawodnik testowany), Tomasz Nawotka (Mateusz Szwed), Filip Karbowy (Patryk Mularczyk) – Fabian Piasecki (Szymon Pawłowski).