Dron latający nad ulicami Wojkowic będzie kontrolował, czy mieszkańcy przestrzegają rygorystycznych przepisów, w tym zakazu wychodzenia z domu bez ważnej uzasadnionej potrzeby.

W związku z licznymi przypadkami łamania zakazu opuszczania domów bez ważnych powodów burmistrz Wojkowic podjął decyzję o kontrolowaniu ulic miasta przy pomocy drona. Celem działania jest ograniczenie szerzenia się wirusa.

– Otrzymuję wiele niepokojących sygnałów i zmuszony jestem działać, aby was chronić przed nieodpowiedzialnym zachowaniem. Podległe służby będą sprawdzać (o każdej porze), czy przestrzegane są zasady i zakazy – zapowiada Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Dron, wyposażony w kamerę termowizyjną umożliwia precyzyjne wykrycie skupiska osób, co obecnie jest zakazane i grozi wykroczeniem lub może wypełnić znamiona przestępstwa. W przypadku wykrycia takiej sytuacji, zostanie powiadomiona policja.

– Dron jest wyposażony w kamerę termowizyjną i robi bardzo dobre zdjęcia. Wszelkie przypadki,z dokumentacją zdjęciową włącznie, będą zgłaszane na policję – podkreśla burmistrz.

Skomentuj przez Facebook

13 KOMENTARZE

 1. Kiedy Policja postanowi wlepić wam mandat to pamiętajcie, że zakaz wychodzenia z domu bez wprowadzenia stanu wyjątkowego jest bezprawny. PiS robi to aby uniemożliwić przeniesienie wyborów.
  p.s. Thebilom, którzy nie zrozumieli wyjaśniam, nie nakłaniam nikogo do bezsensownego szlajania się. Piszę o bezprawnych działaniach mafii.

   • PiS bardziej dba o zbicie kapitału politycznego na epidemii niż o życie Polaków.
    Przy okazji chcą wprowadzić przepisy dzięki którym bez powodu będą mogli aresztować każdego prosto z ulicy. Epidemia minie, przepisy zostaną.
    Ale tacy jak Ty tego nie zrozumieją. Liczy się tylko 500+ i propaganda w TVPiS.

 2. Widać że trwa niesamowita rywalizacja na najatrakcyjniejsze rozwiązanie pijarowe, oby to szaleństwo nie sięgnęło kosmosu bo trzeba będzie za koszty sprzedać miasta.

 3. Czytając te teksty zaczynam się bać bo odbieram te działania jak organizowanie polowania na ludzi. Zamiast wzmacniać pozytywną informacją, staracie się złamać już udręczonych. Zobaczymy jakie będą efekty jak się lud zorientuje. Kiedyś oglądaliśmy już czołgi na ulicach, pomyślcie!

 4. W tym względzie, widzę że klasa polityczna jest bardzo „kreatywna”. Jeczcze brakuje by ktoś wpadł na pomysł zakładania obroży jak skazanym na dozór elektroniczny.

 5. politycy to zakały, jak widać na szczeblu lokalnym najgorsze, to nie jedna opcja, tylko wszelkiej maści patałachy:

  nie ma zakazu wychodzenia, nikt go nie wprowadzi, nikt nie wyegzekwuje, te debilne działania podważające sens i powagę działań rozsądnych: w wyborach powinno się takich idiotów odsunąć od „guzika”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here