Tragicznie zakończyły się poszukiwania dwójki 80-latków w Zawierciu. Po trzech dniach, w strumyku na obrzeżach miasta, odnaleziono ciało zaginionej kobiety.

Od minionej soboty policjanci z Zawiercia, a także ratownicy GOPR z Podlesia i strażacy poszukiwali dwójki 80-latków, którzy wyszli z domów i nie dawali rodzinie żadnych oznak życia. Niestety, we wtorek, 22 maja około godz. 14:00 odnaleziono ciało poszukiwanej kobiety.

– Zwłoki leżały w niedużej rzeczce na obrzeżach miasta. Znaleźli je pracownicy budujący obwodnicę Zawiercia – poinformowała policja.

Godzinę później policjanci odnaleźli poszukiwanego mieszkańca Karlina. Mężczyzna prawdopodobnie cały czas przebywał w gęsto zarośniętym lesie, pomiędzy Żerkowicami a Karlinem. Skrajnie wyczerpany 80-latek został przetransportowany helikopterem do szpitala.

– Zwracamy się do krewnych lub opiekunów osób starszych, które ze względu na swój stan zdrowia mogą stracić orientację w terenie i nie powrócić samodzielnie do domu. Wyposażenie takich osób w telefon komórkowy lub lokalizator GPS w postaci zegarka lub bransoletki umożliwi ich sprawne namierzenie. W sprzedaży dostępne są również ubrania z wszytymi modułami lokalizatora GPS. Szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby może uratować jej życie – zaapelowała policja.