Trwa konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Zagłębia. Sprawdź, jakie trzeba spełniać warunki, aby móc zarządzać sosnowiecką instytucją.

Pod koniec stycznia prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Zagłębia.

Jakie trzeba spełniać warunki? Do konkursu mogą przystąpić osoby z wykształceniem wyższym magisterskim (preferowane wykształcenie reżyserskie, aktorskie, wiedzy o teatrze lub teatrologii, zarządzania kulturą, kulturalno-oświatowe, humanistyczne) i co najmniej 5-letnim stażem pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z działalnością kulturalną.

„Zemsta” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ
Dyrektor Teatru Zagłębia Zbigniew Leraczyk – fot. MZ

Kandydat na nowego dyrektora sosnowieckiego teatru powinien pochwalić się umiejętnością kierowania zespołem, znajomością specyfiki pracy w teatrze, znajomością ośrodków teatralnych w kraju oraz umiejętnością nawiązywania z nimi współpracy. Powinien także znać prawa regulujące funkcjonowanie publicznych instytucji kultury oraz organizowania u prowadzenia działalności kulturalnej. Jego stan zdrowia musi umożliwiać świadczenie pracy na stanowisku kierowniczym.

Dodatkowym atutem kandydata będzie znajomość języków obcych, a także ośrodków teatralnych za granicą oraz doświadczenie w kierowaniu projektami.

Przypomnijmy, że obecnym dyrektorem Teatru Zagłębia jest Zbigniew Leraczyk, znakomity aktor związany z sosnowiecką placówką od 1979 roku. Powołanie na stanowisko dyrektora teatru nastąpi 1 września 2018 roku.