28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi, z tej okazji w sosnowieckim oddziale ZUS odbędzie się „Dzień dawcy szpiku”.

Tego dnia, przy stoisku fundacji DKMS, każdy chętny będzie mógł z pomocą wolontariuszek złożyć wniosek i stać się potencjalnym dawcą szpiku.

– Należy tylko zgłosić się na pobranie wymazu z wewnętrznej ściany policzka z dowodem osobistym na salę obsługi klienta 28 maja, w godz. 8.00-12.00 – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Jak zostać dawcą? Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Aby to zrobić wystarczy wypełnić formularz i pobrać wymaz. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

Przyłącz się do akcji i pomóż potrzebującym w walce z nowotworami krwi. Jako dawca dajesz choremu najcenniejszy dar – szansę by żyć.