Kilka tygodni temu na jednej z wyremontowanych ulic w Porębie pojawiły się żółte zapory w kształcie kotwic. O co chodzi?

Od niedawna mieszkańcy Poręby mogą poruszać się po wyremontowanym odcinku ulicy Mickiewicza. Znikły dziury i wyboje, a w ich miejsce ułożono nowy asfalt. Pojawiły się też nowe oznakowania i miejsca parkingowe.

Na wyremontowanej nawierzchni namalowane także niebieskie koperty dla osób niepełnosprawnych oraz przejście dla pieszych zmierzających w stronę Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. To właśnie przy nim ustawiono charakterystyczne żółte zapory w kształcie kotwic.

– Kilka dni temu przejeżdżałem tamtędy i zauważyłem dziwne zapory w kształcie kotwic. Po co? Czyżby firma wykonująca zadanie zapomniała zabrać ze sobą wszystkich rzeczy? – zastanawia się jeden z mieszkańców Poręby.

Urzędnicy uspokajają i wyjaśniają. Wspomniane zapory to pomysł na zastosowanie się do aktualnych przepisów dot. ruchu drogowego. Żółte elementy wygradzają przejście dla pieszych, bezpośrednio przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu. To jednak nie wszystko. Zagradzając okolicę „zebry”, uniemożliwiają zaparkowanie tutaj samochodów, które zasłaniałyby pieszym widoczność. – Wszystko po, by było w tym miejscu naprawę bezpiecznie – podkreślają urzędnicy.