Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas świąt znęcał się nad żoną i dwójką dzieci. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do dramatycznych scen dochodziło w jednym z domów na terenie powiatu zawierciańskiego. Kobieta doświadczała przemocy psychicznej i fizycznej ze strony swojego męża. Wszystko działo się na oczach dzieci, które również były ofiarami swojego agresywnego ojca.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia mężczyzna, będąc pod działaniem alkoholu, zaatakował swoją żonę kieliszkiem. Kobieta z ranami głowy uciekła z dziećmi przed oprawcą. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że od ponad roku 38-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których ubliżał żonie i dzieciom, a także groził, że ich zabije. Agresor popychał i szarpał całą trójkę. W obecności dzieci bił swoją żonę. Uderzając kijem od szczotki, złamał także dziecku kości dłoni.

Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy z Łaz i prokurator zawnioskowali o tymczasowe aresztowanie oprawcy, do czego przychylił się zawierciański sąd. Najbliższe trzy miesiące mieszkaniec gminy Łazy spędzi w izolacji. Za znęcanie się nad partnerką grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.