Aktem oskarżenia skierowanym do sądu zakończyła się sprawa 19-letniego będzinianina, który pod koniec czerwca przywłaszczył sobie cudzą kartę bankomatową.

Młody mieszkaniec Będzina z pewnością liczył na bezkarność, po tym jak pod koniec czerwca tego roku przywłaszczył sobie znalezioną w koszu na śmieci na jednym z przystanków autobusowych na osiedlu Zamkowym kartę bankomatową.

Nieuczciwy 19-latek zamiast odnieść znalezioną kartę do banku lub biura rzeczy znalezionych postanowił wybrać się razem z nią na zakupy.

– Młody mężczyzna odwiedził kilkanaście sklepów w centrum miasta płacąc kartą za zakupione w nich papierosy oraz alkohol. Będzinianina przed kolejnymi wizytami w sklepach nie zniechęcił nawet fakt, że w pewnym momencie na karcie nastąpiła blokada dalszych transakcji – przekazał podkom. Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Śledczym przy ustaleniu danych sprawcy bardzo pomocnym okazał się monitoring działający w kilku sklepach.

– 19-latek, poza zarzutem przywłaszczenia karty bankomatowej, dodatkowo usłyszał zarzut obejmujący jeszcze jedenaście przypadków użycia lub usiłowania użycia karty – dodał Paweł Łotocki.

Młody mężczyzna przyznał się do przestępstwa i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jego dalszym losem zajmie się teraz sąd. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

zagłębie-info