1 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na fragmencie DK94, który jest właśnie w trakcie przebudowy. Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami.

Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z przebudową DK94 w Sosnowcu. Drogowcy rozpoczynają prace związane związane z budową kanalizacji w pasie oddzielającym jezdnie. Od sierpnia kierowcy jadący od strony Dąbrowy Górniczej w kierunku Katowic i centrum Sosnowca, po minięciu skrzyżowania z ulicą Długosza, będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu zarówno w stronę Katowic, jak i centrum Sosnowca. Utrudnienie dotyczy kilkusetmetrowego odcinka do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja.

Z powodu identycznych prac kanalizacyjnych nieco przesunięta zostanie jezdnia na wysokości Makro. Tam kierowcy jadący w kierunku Sosnowca i Katowic będą częściowo poruszać się po pasie awaryjnym. Utrudnienia z obu stron znikną około 150 metrów przed samym skrzyżowaniem DK94/Długosza (w obu kierunkach).

Zmiana organizacji ruchu na DK94 – fot. UM Sosnowiec
Zmiana organizacji ruchu na DK94 – fot. UM Sosnowiec

Nie zmieni się organizacja ruchu w kierunku Dąbrowy Górniczej przed i za skrzyżowaniem. Na wysokości wiaduktu w ciągu ul. 3 Maja kierowcy będą poruszali się jednym pasem ruchu w kierunku Katowic. Po przejechaniu skrzyżowania kierowcy ponownie przejadą na przeciwległy pas ruchu, by na wysokości stacji Shell znów wrócić na swoją jezdnię. Taka organizacja ruchu powinna obowiązywać przez najbliższy miesiąc.

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. Powstanie 1,3 km nowej DK94 – od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa.

Przebudowa obejmuje budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie. Termin realizacji inwestycji to koniec grudnia 2020 roku.