We Wszystkich Świętych w Sosnowcu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu samochodowego. Jak w poprzednich latach część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dla odwiedzających groby zorganizowano dodatkowe parkingi. Jak dojechać 1 listopada na cmentarz?

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych sosnowiczanie ruszą w kierunku miejskich nekropolii, aby odwiedzić groby najbliższych. Niestety wiąże się to ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Służby przedstawiły szereg modyfikacji jakie będą obowiązywać 1 listopada.

Warto także dodać, że w środę, 31 października policja rozpoczyna akcję „Znicz 2018, która potrwa do niedzieli, 4 listopada.

– W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, zwracając w szczególności uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców i na to, czy najmłodsi podróżują w wymaganych przepisami fotelikach – informuje Sonia Kepper, rzecznik KMP w Sosnowcu.

Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyły cmentarza w dzielnicy Pogoń przy ul. Smutnej, cmentarza w rejonie ul. 11 listopada, a także cmentarza w rejonie ul. Andersa.

Przy cmentarzu przy ul. Baczyńskiego zostanie uruchomiony dodatkowy parking przy ul. Baczyńskiego25a.

Przy ul. Będzińskiej dodatkowy parking dostępny będzie, na terenie Enion (ul. Małobądzka w Będzinie). Dostępny będzie także parking wewnątrz przy Energetycznym Centrum Kultury.

Przy Al. Mireckiego dodatkowy parking dostępny będzie na terenie stadionu MOSiR im. Jana Ciszewskiego, zmieniony zostanie również częściowo zakres obowiązywania zakazu zatrzymywania się i postoju wzdłuż Alei Mireckiego. Policja proponuje również, by skorzystać z alternatywnych dróg dojazdu do cmentarza przy Alei Mireckiego ( drogami osiedlowymi) z uwagi na trwające prace drogowe w rejonie ul. Grota-Roweckiego( ruch wahadłowy) i ronda przy skrzyżowaniu ulic Mireckiego i Piłsudskiego ( brak możliwości przejazdu w ul. Starą). 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie ul. Smutna.

Cmentarz przy ul. 11 Listopada – dodatkowe parkingi dostępne będą przy ul. Gen. Zaruskiego ( na terenie firmy Plastic Components) oraz przy Centrum Handlowym przy ul. 11 Listopada.

– W rejonie cmentarza prowadzone są prace drogowe, dlatego apelujemy o szczególną ostrożność, uwagę, stosowanie się do tymczasowych oznaczeń drogowych oraz bezwzględne przestrzeganie wyznaczonych zakazów z uwagi na możliwość spowodowania zagrożenia, a także uszkodzenia swego pojazdu – apeluje rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Cmentarz przy ul. Gen. Andersa- dodatkowy parking będzie dostępny przy prosektorium. Policja apeluje również o kierowanie się na parkingi w głębi osiedla Maliny, ponieważ niemożliwe będzie parkowanie, wzorem lat ubiegłych, wzdłuż ul. Andersa, na pasie oddzielającym ją od torowiska. Prowadzone tam prace obejmują wykonanie pasa zieleni, murawa wysypana pomiędzy krawężnikiem a torowiskiem nie jest jeszcze w żaden sposób utwardzona, więc kierowca niestosujący się do zakazu i oznaczeń (taśma i bariery) może uszkodzić swój samochód, który utknie zapadając się w świeżo naniesionym gruncie. Parkowanie dopuszczalne będzie na chodniku po stronie cmentarza. Dodatkowy parking będzie również dostępny na terenie Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Andersa 66.

Cmentarz przy ul. Dobrzańskiego- dostępny będzie parking przy hospicjum oraz wyznaczone miejsca parkingowe powyżej cmentarza. Obowiązywać będzie bezwzględny zakaz zatrzymywania się i postoju na pasach ruchu ul. Dobrzańskiego.

– Niedozwolone parkowanie na ulicy powoduje brak możliwości przejazdu autobusów komunikacji miejskiej oraz karetek zmierzających do Centrum Pediatrii, dlatego wobec osób łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje. Należy bezwzględnie stosować się do zamieszczonych oznaczeń – informuje Sonia Kepper.

Cmentarz przy ul. Zuzanny- dostępne będą wszystkie dotychczas istniejące parkingi w okolicy cmentarza.

Przy ul. Starzyńskiego dostępny będzie parking leśny, dozwolone również będzie parkowanie przy cmentarzu, gdzie po jednej stronie ulicy czasowo zniesiony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju.

– Apelujemy do wszystkich kierowców o cierpliwość, uwagę i bezwzględne stosowanie się do umieszczonych oznaczeń, zakazów, a w szczególności do wykonywania poleceń policjantów pełniących służbę w rejonie sosnowieckich nektropolii. Drogi zostaną oznakowane w celu uporządkowania sposobu i miejsca parkowania oraz wskazania szczegółowej organizacji ruchu – podsumowuje rzeczniczka policji.