Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem alkoholi demolował zaparkowane samochody i metalowy szlaban. Wandal usłyszy zarzut zniszczenia mienia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego ze świadków wandalizmu. Na miejscu zastali mężczyznę, który agresywny i pobudzony zdewastował parkingowy szlaban.

Jak wynikało z zeznań świadków chwilę wcześniej zaczepiał on przechodniów i kopał zaparkowany opodal samochód. Mundurowi ustalili, że nie jest to jedyny uszkodzony przez niego pojazd, bowiem na sąsiedniej ulicy zniszczył także inne auto.

– Mężczyzna był agresywny i odmówił podania swoich danych. Zaczął też próbować się wyszarpać przytrzymującym go policjantom. Wobec tego mundurowi użyli kajdanek i postanowili osadzić go w izbie wytrzeźwień. Ustalili również jego dane personalne – wyjaśnia mł. asp. Rafał Buras z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Podczas badania okazało się, że w powietrzu wydychanym przez 32-latka jest ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie za zniszczenie mienia może grozić nawet 5 lat więzienia.