5 października w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się jesienny szafing dziecięcy. Wydarzenie z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większą popularnością.

Szafing, czyli wymiana lub sprzedaż dziecięcych rzeczy, to szansa, aby w ekonomiczny sposób pozbyć się tego, z czego wyrosły albo z czego nie korzystają już nasze pociechy. Z drugiej strony to okazja, żeby w atrakcyjnej cenie skompletować dziecku garderobę na sezon jesienno-zimowy.

W pierwszą sobotę października, w godz.10-16, pałacowe hole parteru i pierwszego piętra wypełni ponad 80 stoisk z ubraniami, butami, zabawkami, książkami, sprzętem sportowym czy edukacyjnymi gadżetami. Podczas szafingu dzieci będą mogły wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących – m.in. warsztatach plastycznych, koncertach, zabawach czy obejrzeć filmy w kinie Kadr (m.in. Toy Story 4 i Króla Lwa). Część atrakcji jest płatnych.

Szafing w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia organizowany jest od 2015 roku i odbywa się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Najbliższa edycja będzie jego dziesiątą odsłoną. Każdorazowo cieszy się dużą popularnością wśród wystawców i odwiedzających.