W czwartkowym meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec przegrało z ŁKS-em Łódź 0:3.

Goście z Łodzi już od pierwszej minuty dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli więcej sytuacji. W 21. minucie Krystiana Stępniowskiego pokonał Piotr Pyrdoła. Rywale mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale obrona Zagłębia w porę interweniowała.

W drugiej połowie łodzianie nadal dominowali na boisku. Swoją przewagę udokumentowali dwoma celnymi trafieniami. W 54. minucie na 2:0 strzelił Artur Bogusz, a kropkę na i postawił Rafał Kujawa, który w 69. minucie głową umieścił futbolówkę w bramce sosnowieckiej ekipy.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego odpadają z Pucharu Polski. Dla sosnowiczan to trzecia porażka z rzędu.

Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Piotr Pyrdoł (21.), 0:2 – Artur Bogusz (54.), 0:3 – Rafał Kujawa (69.)

Zagłębie: Stępniowski – Ryndak, Polczak, Radkowski (50. Karbowy), Grzelak – Szwed, Hołota, Kieca, Bilenkyi (57. Nawotka) – Pawłowski (46. Mularczyk) – Radwanek.

ŁKS: Malarz – Bogusz, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus – Trąbka, Kalinkowski, Srnić, Pyrdoł (82. Ratajczyk), Pirulo (68. Ramirez) – Kujawa (74. Bryła).

Żółte kartki: Grzelak, Mularczyk – Kalinkowski. Sędziował: Marek Szczech (Warszawa). Widzów: 1493.