Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną po raz kolejny organizuje mikołajkową zbiórkę darów dla zagłębiowskich domów dziecka. Pomóc może każdy.

– Pomysł zrodził się z potrzeby serca. Od kilku lat, w okresie świątecznym, odwiedzamy dzieciaki z domów dziecka w Zagłębiu. W ubiegłym roku, zawieźliśmy dary do placówki w Sarnowie. Oczywiście na rowerach – mówi Jan Brzost, prezes Stowarzyszenia Rowerowa Dąbrowa.

W tym roku prowadzona jest zbiórka dla dąbrowskiego domu dziecka. Mikołaje na rowerach, jak mówią niezależnie od pogody, z prezentami zjawią się w placówce „Przystań” 9 grudnia.

Po raz pierwszy członkowie stowarzyszenia, oprócz wychowanków domu dziecka, wspomogą także podopiecznych Stowarzyszenia „Krokus” w Dąbrowie Górniczej. Tam zebrane prezenty zawiozą 3 grudnia.

Jak zapowiedzieli organizatorzy, zbiórka będzie prowadzona do 30 listopada. W godzinach od 8:00 do 20:00 do punku ksero dąbrowskiej biblioteki (ul. T. Kościuszki 25) można przynosić takie przedmioty jak sprzęty kuchenne, małe sprzęty AGD i RTV, zabawki, słodycze, materiały piśmiennicze, materiały budowlane i wnętrzarskie, akcesoria sportowe a także sprzęty rehabilitacyjne np. piłki czy maty.

Co najbardziej przyda się dzieciakom?

–  W święta dzieci dostają dużo zabawek od różnych organizacji, rzadko kiedy jakiekolwiek środki higieniczne, a te są najbardziej potrzebne. Przydadzą się także ubranka, nawet te używane, oczywiście niezniszczone – mówi pani Kasia, pracownica jednego z domów dziecka.