W sobotę, 15 września odbędzie się 2. Zagłębiowski Spływ Kajakowy rzeką Białą Przemszą na odcinku Sławków – Sosnowiec Maczki. Uczestnicy pokonają 18 kilometrów.

Spływy kajakowe to doskonały sposób spędzania wolnego czasu i sport, ale również fajna przygoda w otoczeniu dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów. Przekonają się o tym uczestnicy sobotniego 2. Zagłębiowskiego Spływu Kajakowego, który odbędzie się na odcinku Sławków – Sosnowiec Maczki.

Uczestnicy wydarzenia przeżyją fantastyczną przygodę spędzając aktywnie czas wolny z dala od aglomeracji miejskiej. Poznają uroki krajobrazowe Białej Przemszy. Rzeka na tym odcinku może zauroczyć leśnymi krajobrazami, urozmaiconym biegiem oraz czystą wodą, w której występują pstrągi.

W spływie mogą brać udział osoby pełnoletnie, których stan zdrowia pozwala na wykonywanie tego typu aktywności. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką opiekuna. Zgłoszenia można dokonać na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz dokonać opłaty wpisowego w wysokości 50 zł/za osobę płatnego do dnia 13 września.

Otwarcie biura zawodów odbędzie się o godz. 7:00. Zbiórka uczestników odbędzie się o 8:00, następnie zostaną oni przewiezieni do Sławkowa, na start spływu. Zakończenie spływu zaplanowano na 15-16.