W pierwszy weekend września Zagłębie ponownie będzie za pół ceny. W tym roku 50-procentowe promocje będą obowiązywały w blisko 100 miejscach, z których aż 60 znajduje się w Sosnowcu.

Już po raz szósty w Sosnowcu, a po raz trzeci w miastach Zagłębia Dąbrowskiego, odbędzie się akcja „Zagłębie za pół ceny”. Ma ona zachęcić mieszkańców do zapoznania się z atrakcjami miasta i skorzystania z oferty przedsiębiorców, a przede wszystkim spędzania wolnego czasu w sposób nietuzinkowy.

Akcja polega na jednorazowym wspólnym obniżeniu cen o 50% na wybrane produkty lub usługi w jeden weekend. Przez 3 lata przedsięwzięcie miało miejsce tylko w Sosnowcu, w 2015 roku dołączyły Będzin, Czeladź i Dąbrowa Górnicza.

Jak przekazują organizatorzy, ilość zgłoszeń jest w tym roku rekordowa. Promocje będą obowiązywały w 94 miejscach, w tym 60 w Sosnowcu.

– Bardzo się cieszę, że tak wielu przedsiębiorców postanowiło włączyć się w akcję. Sosnowiec udostępni także swoją bazę sportową za pół ceny, więc mam nadzieję, że w weekend 1, 2 i 3 września wszyscy wspólnie zachęcimy sosnowiczan do wyjścia z domu i pokażemy, że Sosnowiec, a także całe Zagłębie, ma sporo do zaoferowania – Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Z jakich atrakcji mogą skorzystać w tym roku mieszkańcy Zagłębia? Pełna oferta, na bieżąco aktualizowana, dostępna jest na specjalnej stronie – zaglebiezapolceny.pl

Przy okazji tegorocznej akcji, w Sosnowcu odbędzie się także wielki finałowy piknik w Parku Sieleckim (3 września, początek o godz. 9.30).