Już po raz szósty w Sosnowcu, a po raz trzeci w miastach Zagłębia Dąbrowskiego odbędzie się akcja „Zagłębie za pół ceny”.

Po raz kolejny akcja „Sosnowiec za pół ceny” zyskuje wymiar regionalny. Wezmą w niej udział zagłębiowskie miasta pod wspólnym hasłem „Zagłębie za pół ceny”.

– 6 lat temu zainicjowałem akcję „Sosnowiec za pół ceny”, a już kolejny rok z rzędu jej zasięg wykracza poza nasze miasto. Po raz trzeci przystąpią do niej zagłębiowskie miasta – Będzin, Czeladź oraz Dąbrowa Górnicza – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

„Zagłębie za pół ceny” ma na celu zachęcenie mieszkańców do zapoznania się z atrakcjami miasta i skorzystania z oferty przedsiębiorców, a przede wszystkim spędzania wolnego czasu w sposób nietuzinkowy.

Początkowo przedsięwzięcie ograniczało się jedynie do lokali gastronomicznych, ale jego sukces spowodował, że już po raz kolejny udział w tym wydarzeniu wezmą nie tylko przedsiębiorcy z wyżej wspomnianej branży.

Akcja polega na jednorazowym, wspólnym obniżeniu cen o 50% na wybrane produkty lub usługi w jeden weekend. W każdym z miast właściciele wybranych restauracji, pubów oraz innych obiektów obniżą ceny swoich produktów i usług na czas trwania akcji. Najbliższa edycja odbędzie się w weekend 1-3 września.

Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, ale także restauratorów. W imprezie wzięło udział ponad 70 obiektów, zarówno z branży gastronomicznej, jak i kosmetycznej. Nie zabrakło także promocji usług fryzjerskich, zajęć fitness, wizyt w escape room, a nawet w gry w squasha.

– Mam nadzieję, że dzięki wspólnie przygotowanej inicjatywie zachęcimy mieszkańców naszego miasta do korzystania z przygotowanej oferty również po zakończeniu akcji „Zagłębie za pół ceny” – dodaje Arkadiusz Chęciński.

Czy podoba Ci się zwycięska koncepcja przebudowy centrum Sosnowca?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Czy to czasem nie wygląda tak, że bułka lub ciasto jest tej samej wielkości jednak z mniejszą ilością składników ? Rachunek musi się zgadzać i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie dokładał do interesu (czytaj US i ZUS) Jeśli faktycznie da się zrobić ten sam produkt przy tych samych warunkach za pół ceny to coś tutaj jest nie halo…. Marża na poziomie 50 % zysku to raczej nie świadczy dobrze o restauratorach !

    • Chyba nie jesteś biznesmenem co? Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak promocja? Chodzi o to, aby przyciągnąć klienta, który nigdy by do tego lokalu nie trafił, gdyby nie taka okazja. Klient przyjdzie, kupi po taniości i może kiedyś jeszcze wróci jeżeli będzie naprawdę zadowolony z usługi. Następnym razem kupi za normalną cenę, bo będzie wiedział, że naprawdę warto, że towar/usługa jest dobra i warta swojej ceny. Pieniądze to nie wszystko, trzeba sobie wyrobić markę i zdobyć klienta.

  2. Tylko nie zapomnijcie iść we wczesnych godzinach popołudniowych, bo wieczorem to najwyżej dostaniecie figę z makiem (tak było rok temu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here