Piątkowe spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole odbędzie się z udziałem publiczności. Liczba miejsc na Stadionie Ludowym została mocno ograniczona. Jak zdobyć bilet?

Po ostatnim zwycięstwie Zagłębie przeskoczyło w ligowej tabeli o trzy pozycje (z dwunastej na dziewiątą) i z wynikiem 37 punktów włączyło się w walkę o baraże do PKO BP Ekstraklasy. W piątek, 26 czerwca, może pójść za ciosem i wygrać kolejny mecz. Do Sosnowca przyjeżdża bowiem Odra Opole. – Musimy złapać serię, wygrać kolejny mecz, by liczyć się w walce o baraże – podkreśla Filip Karbowy.

Warto dodać, że mecz z Odrą odbędzie się już z kibicami. Zagłębie Sosnowiec po przedstawieniu stosownej dokumentacji otrzymało zgodę PZPN-u na organizację spotkań z kibicami.

Wiadomo, że na trybunach nie zasiądzie więcej kibiców, niż 25 proc. pojemności stadionu. – Kibice będą wpuszczani na Stadion Ludowy z uwzględnieniem podziału na strefy izolacji przy zachowaniu szczególnego reżimu sanitarnego – informuje Jerzy Mucha, rzecznik prasowy sosnowieckiego klubu.

Pierwszeństwo mają karnetowicze

Pierwszeństwo odbioru darmowych wejściówek będą mieli kibice posiadający ważne karnety na rundę wiosenną sezonu 2019/2020. Odbiór wejściówek odbywać się będzie tylko i wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej.

– Wejściówki będą w formie biletu do samodzielnego wydruku. Liczba darmowych wejściówek jest ograniczona, nie może ona przekroczyć 25 procent pojemności stadionu. W tej sytuacji proponujemy pospieszyć się z logowaniem na platformę i wydrukiem biletów, ponieważ liczba zakupionych karnetów na rundę wiosenną sezonu 2019/2020 przewyższa 25 proc. pojemności Stadionu Ludowego – podkreśla Jerzy Mucha.

Start akcji przekazywania darmowych wejściówek za pośrednictwem platformy internetowej w środę 24 czerwca o godz. 15.00.

Początek piątkowego meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole o godz. 20.10.