Sosnowieccy policjanci ustalili i zatrzymali pierwszego ze sprawców brutalnego pobicia 62-letniego bezdomnego. Mężczyzna trafił do aresztu na dwa miesiące.

Do brutalnego pobicia osoby bezdomnej doszło 13 czerwca na jednym z osiedli dzielnicy Pogoń. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawca pobicia zaatakował bezdomnego, po tym jak córka jego partnerki wystraszyła się poszkodowanego podczas wyrzucania śmieci.

Pokrzywdzony zwykł bytować w jednej z zewnętrznych wiat śmietnikowych na terenie osiedla. To właśnie tam, nieletnia mieszkanka miasta wyrzucając śmieci zauważyła mężczyznę, którego bardzo się wystraszyła. Kiedy opowiedziała o zdarzeniu partnerowi swojej matki, ten postanowił przegonić mężczyznę z miejsca bytowania. Wspólnie z inną osobą skatował 62-letniego bezdomnego.

Brutalnie pobity mężczyzna został znaleziony przez mieszkańców, którzy wezwali pomoc. W wyniku zdarzenia 62-latek doznał rozlicznych, skomplikowanych i groźnych obrażeń i złamań kości twarzy.

Sosnowieccy policjanci ustalili, kto odpowiada za to przestępstwo, skompletowali materiał dowodowy i już kilka dni po zdarzeniu zatrzymali pierwszego ze sprawców. Doprowadzony przed oblicze prokuratora 30-latek usłyszał zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.

– W postępowaniu wskazano, że mężczyzna brutalnie skatował swoją ofiarę z błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie obowiązującego porządku prawnego. Okoliczności takie powodują zaostrzenie kary. Aresztowanemu grozi do 3 lat więzienia – mówi podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Rzecznik Praw Obywatelskich powinien protestować i interweniować, a jeśli przy kopaniu bezdomnego spocił się, to bezdomny powinien za to odpowiedzieć!!!

  2. Jeżeli ten nieszczęśnik przeżyje to kto go obroni przed sądem? Świadome katowanie bezdomnego moim zadaniem to nic innego jak usiłowanie zabójstwa. Ciekawe jaki zarzut by postawiono gdyby to dotyczyło osoby z nadzwyczajnej kasty?

  3. Pierdzielenie o szopenie.. Ten gość za 12 godzin wrócił do śmietnika.. Chodzi dalej i chleje i ma się dobrze.. Dobrze że nie napisali ze mu poodcinal nogi 😀 łykajcie dalej wszystko jak pelikany.. Polaczki cebulaczki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here