Koniec baraży o miejsca w Polskiej Hokej Lidze. Orlik Opole wycofał się z rywalizacji. Oznacza to, że Zagłębie Sosnowiec i Naprzód Janów zagrają w przyszłym sezonie w elicie.

Początkowo zakładano, że walkę o pozostanie w hokejowej elicie stoczą cztery kluby: trzy najsłabsze drużyny z PHL, czyli Zagłębie Sosnowiec, Orlik Opole i Polonia Bytom oraz najlepsza ekipa z pierwszej ligi – Naprzód Janów.

Jeszcze przed pierwszym barażowym meczem z gry zrezygnowała borykająca się z ogromnymi problemami finansowymi Polonia Bytom.

Orlik wycofany z rozgrywek

Teraz wycofał się też Orlik Opole. – W związku z niespodziewanym wycofaniem się głównych partnerów spółki Orlik Opole S.A., prezydenta miasta oraz marszałka woj. opolskiego z projektu „Ekstraklasa Hokejowa w Opolu” wbrew wcześniejszym zapewnieniem o kontynuacji wsparcia, co skutkowało brakiem otrzymaniem dotacji w ramach złożonej oferty konkursowej „Rywalizacja sportowa drużyny Orlik Opole w walce o mistrzostwo Polski w rozgrywkach Ekstraklasy Polskiej Hokej Ligi w roku 2019” oraz nie otrzymaniem dotacji w ramach konkursu „Otwarty konkurs ofert na wykonanie przez organizacje i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w roku 2019 zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa Opolskiego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poprzez wspieranie najwyższych klas rozgrywkowych w grach zespołowych i sportach motorowych” jesteśmy zmuszeni do wycofania naszej drużyny z rozgrywek w Polskiej Hokej Lidze – czytamy w oświadczeniu zarządu.

Zagłębie i Janów zagrają w elicie

Na boju zostały już tylko Zagłębie Sosnowiec i Naprzód Janów. Oznacza to, że oba zespoły w przyszłym sezonie zagrają w elicie.

Zgodnie z terminarzem obydwie drużyny miały się zmierzyć jeszcze trzykrotnie (7, 16 i 28 marca), ale do tych pojedynków już nie dojdzie. W tej sytuacji Zagłębie będzie rozstawione w PHL z pozycji 9, a Naprzód Janów z pozycji 10. Aby zagrać w przyszłym sezonie w Polskiej Hokej Lidze muszą wcześniej spełnić wymogi licencyjne.

Foto: Sławomir Bomba