Junior Torunarigha nie jest już zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Nigeryjski napastnik rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron.

28-letni Junior Torunarigha urodził się w Nigerii, jednak występował w klubach niemieckich i holenderskiej Fortunie Sittard. Latem pojawił się w Sosnowcu. W barwach Zagłębia wystąpił w 11 meczach (10 w Lotto Ekstraklasie i 1 w Pucharze Polski). Nie strzelił żadnego gola.

Wcześniej klub poinformował o przesunięciu do drużyny rezerw, Cristovao. Został on też wystawiony na listę transferową po brutalnym faulu na Sebastianie Walukiewiczu.

Zawodnika ukarała też Komisja Ligi. Angolczyk został zdyskwalifikowany na 10 spotkań, a ponadto nałożono na niego karę finansową (20 tys. zł). – Komisja uznała, że zawodnik nie kierował się w swoim zachowaniu celami sportowymi. Mogło skutkować poważną kontuzją młodego piłkarza drużyny przeciwnej, a każde odstępstwo od zasad zdrowej rywalizacji sportowej, stwarza podstawy do nałożenia kary dyscyplinarnej. Stąd też komisja uznała, iż zawodnik zasłużył na długą dyskwalifikację, wynosząca 10 meczów – powiedział Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi.

Podopieczni Valdasa Ivanauskasa po 18. kolejkach Lotto Ekstraklasy zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Alexandre Cristovao w pierwszej drużynie Zagłębia Sosnowiec już nie zagra