Do sztabu trenerskiego Zagłębia Sosnowiec dołączyły nowe osoby. Trenerem mentalnym został Rafał Kubów, a analitykiem Portugalczyk Fabio Ribeiro.

Do Zagłębia Sosnowiec dołączyły kolejne osoby. Nie są to jednak nowi zawodnicy, a członkowie sztabu szkoleniowego. Trenerem mentalnym został Rafał Kubów, a analitykiem Portugalczyk Fabio Ribeiro.

Rafał Kubów, trener mentalny specjalizujący się w piłce nożnej jest znanym i cenionym wykładowcą, poza tym współpracuje z piłkarzami rodzimej Ekstraklasy oraz z reprezentantami Polski.

W przeszłości Kubów był asystentem Jacka Magiery w warszawskiej Legii. Bardzo dobrze zna także Dariusza Dudka. Obaj współpracowali ze sobą w GKS-ie Katowice. – Przygotowanie mentalne to 20 procent, które ma jednak wpływ na 80 procent wyniku. Jeśli ktoś zainwestował czas i energię w swój rozwój mentalny to ma mniej niewiadomych związanych z przygotowaniem do swojego zawodu – mówił w wywiadach nowy trener mentalny Zagłębia.

Analityk z Portugalii

Z kolei Fabio Ribeiro to absolwent Polytechnic of Guarda, na której to uczelni ukończył kierunek zarządzanie w sporcie. W naszym kraju Ribeiro doszkalał się w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

W Portugalii był szkoleniowcem w Akademii Rio Ave, ponadto w Futebol Clube de Famalicão, czołowym klubie portugalskim Primeira Liga szkolił grupy młodzieżowe. Ostatnie pół roku spędził w Zagłębiu, gdzie był wolontariuszem w sztabie szkoleniowym.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Piłkarze Zagłębia wrócili do treningów. Szymon Pawłowski przeszedł zabieg