Sosnowieccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dotkliwie pobili swojego znajomego w jednym z hoteli w dzielnicy Niwka. Całej czwórce prokurator przedstawił już zarzuty.

37-letni mężczyzna został zaatakowany w pokoju jednego z hoteli w dzielnicy Niwka. Już ze wstępnej relacji pokrzywdzonego wynikało, że pobili go czterej mężczyźni.

Sosnowieccy policjanci szybko ustalili, gdzie przebywają sprawcy, jednak by ich zatrzymać konieczne było wsparcie. Pomocy takiej udzielili policjanci katowickiego oddziału prewencji, pełniący tego dnia służbę na ulicach Sosnowca.

Wszyscy sprawcy, w wieku 19-41 lat, zostali zatrzymani. Stróże prawa zgromadzili obszerny materiał dowodowy, po ocenie którego prokurator zdecydował o przedstawieniu zatrzymanym zarzutów pobicia 37-latka. Wobec wszystkich zastosował również środki zapobiegawcze.

Sprawcy brutalnego pobicia zostali objęci policyjnym dozorem, mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i nie mogą wyjeżdżać z kraju. Wszystkim grozi do 3 lat więzienia.