W najbliższą sobotę, piłkarze Zagłębia Sosnowiec zmierzą się na Stadionie Ludowym z Wisłą Puławy. Początek spotkania o godz. 18.00.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Grudziądzu, podopieczni Dariusza Banasika spadli na czwartą pozycję w tabeli i w najbliższej kolejce muszą pokazać się z jak najlepszej strony, aby nie stracić kontaktu z czołówką.

– W Grudziądzu pierwsi strzeliliśmy bramkę i w pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Olimpia oddała przypadkowy strzał i wyrównała. W drugiej odsłonie rywale dostali wiatru w żagle i w końcówce spotkania dwukrotnie nas pokonali. Nie uszanowaliśmy tego remisu, bo był on na wyciągnięcie ręki. Ten mecz jest już jednak za nami i skupiamy się teraz nad kolejnymi przeciwnikami – powiedział Tomasz Nowak.

Sobotnim rywalem sosnowiczan będzie Wisła Puławy. W minionej kolejce podopieczni Adama Buczka przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1 i zajmują obecnie 15. miejsce w ligowej tabeli. Faworytem tego pojedynku wydają się być Zagłębie, jednak liga w tym roku jest nieprzewidywalna i każdy wynik jest możliwy.

– Sami po sobie widzimy, że jesteśmy nieobliczalni. Potrafimy wygrać mecze derbowe, by później przegrać z zespołem z dołu tabeli. Nasza liga jest nieprzewidywalna i ciężko mówić o jakiejś stabilizacji. Musimy patrzeć na siebie. Jeżeli zagramy tak, jak potrafimy i zrealizujemy nasze założenia, to powinniśmy wygrać – uważa pomocnik Zagłębia.

Po 27. kolejkach Nice 1 Ligi liderem pozostaje Sandecja Nowy Sącz. Tuż za nią plasują się zawodnicy Chojniczanki Chojnice, Olimpii Grudziądz, Zagłębia Sosnowiec, Miedzi Legnica, a także GKS-u Katowice. Różnica między tymi zespołami jest jednak niewielka.

– W tym roku pierwsza liga jest bardzo wyrównana. Każdy może wygrać z każdym i nie ma już zespołów, które górują nad pozostałymi. Wydaje mi się, że walka o awans będzie się toczyć do ostatniej kolejki – podsumował Tomasz Nowak.

Jakim wynikiem zakończy się starcie Zagłębia z Wisłą Puławy? Czy sosnowiczanie wrócą na szczyt? Tego dowiemy się w najbliższą sobotę 29 kwietnia. Początek meczu o godz. 18.00.