W poniedziałek, 5 lutego, piłkarze Zagłębia wyjechali na dziewięciodniowy obóz do Hiszpanii. Sosnowiczanie rozegrają tam trzy sparingi.

W poniedziałek do południa podopieczni Dariusza Dudka trenowali na swoich obiektach, a po obiedzie wyruszyli do Hiszpanii. Zgrupowanie w Alicante potrwa do 14 lutego. W trakcie pobytu na Półwyspie Iberyjskim sosnowiczanie rozegrają trzy sparingi, a ich rywalami będą TSV 1860 Monachium, Changchung Yatai i Beijing Renhe.

Trener Dariusz Dudek zabrał ze sobą 24 piłkarzy. Jak podkreślają działacze kadra jest już zamknięta i nie przewidują już żadnych zmian.

Na obóz do Alicante nie poleciał 17-letni Konrad Kumor. Wychowanek Zagłębia w dwóch ostatnich sparingach strzelił trzy bramki i został zauważony przez legionistów. Trener rezerw Legii Warszawa Krzysztof Dębek zaprosił młodego zawodnika na obóz do Włoch. Jeśli zawodnik pokaże się z dobrej strony, to otrzyma propozycję półrocznego wypożyczenia i ogrywania się na poziomie III ligi. Przypomnijmy, że Zagłębie zadbało o przyszłość swojego wychowanka i w sierpniu tego roku podpisało z nim trzyletni kontrakt.

Kilka dni wcześniej rozwiązano za to kontrakt z Arkadiuszem Najemskim. 22-letni defensor przez 1,5 sezonu w brawach Zagłębia rozegrał 28 spotkań, w których zdobył 2 bramki.

Kadra na obóz:

Bramkarze: Dawid Kudła, Matko Perdijić, Aleksander Kłosek.

Obrońcy: Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Žarko Udowiczić, Igor Krzykowski, Nuno Malheiro, Robert Sulewski, Tymoteusz Puchacz.

Pomocnicy: Tomasz Nowak, Tomasz Nawotka, Rafał Makowski, Patryk Mularczyk, Callum Rzonca, Martin Pribula, Sebastian Milewski, Bartłomiej Babiarz, Michał Kieca, Adam Banasiak, Konrad Wrzesiński.

Napastnicy: Szymon Lewicki, Vamara Sanogo, Alexander Christovao.