Zawierciańscy policjanci wspólnie z innymi służbami ratowniczymi poszukiwali 77-letniej kobiety z Sosnowca, która zaginęła podczas grzybobrania w porębskim lesie. Akcja miała swój szczęśliwy finał.

Do zdarzenia doszło 30 września. Tego dnia w godzinach popołudniowych dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 77-letniej mieszkanki Sosnowca. Starsza kobieta wraz ze swoją rodziną wybrała się do lasu na grzyby. W czasie zbierania zagubiła się. Nie posiadała przy sobie telefonu.

Zgłoszenie na numer alarmowy uruchomiło poszukiwania. – Strażacy, ratownicy GOPR i policjanci rozpoczęli przeczesywanie lasu. W tym czasie jeden z członków rodziny powiadomił nas, że kobieta znajduje się już w swoim domu. Okazało się, że zaginiona dotarła do drogi krajowej i poprosiła jednego z kierowców o podwiezienie – przekazał nadkom. Andrzej Świeboda z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu..

Sezon na grzyby w pełni. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. – Podczas spaceru po lesie, łatwo można stracić orientację w terenie, dlatego oprócz koszyka i nożyka warto zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy – podkreśla Andrzej Świeboda.