Policjanci z Będzina zatrzymali agresywnego 43-latka, pijanego sprawcę awantury domowej. Mężczyzna zaatakował interweniujących policjantów używając tasaka.

Patrol policji dotarł do jednego z mieszkań na ulicy Sienkiewicza po sygnale telefonicznym, informującym o awanturze domowej. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zastali siedzącą na klatce schodowej kobietę z widocznymi na twarzy śladami pobicia. Do poszkodowanej kobiety natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, a sami udali się do mieszkania, gdzie miał znajdować się nietrzeźwy sprawca awantury.

Mężczyzna na widok funkcjonariuszy sięgnął po ukryty pod kocem tasak i zaatakował nim policjantów. Funkcjonariuszom udało się skutecznie odeprzeć atak i obezwładnić napastnika. Na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń. Po doprowadzeniu mężczyzny do jednostki policji okazało się, że ma on we krwi prawie 3 promile alkoholu.

Sprawca zdarzenia usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Za takie przestępstwo grozi od 1 roku do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował wobec niego 2 miesięczny areszt.